Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dopiero po karambolu biorą się za zmianę oznakowania. Będzie gotowe w tydzień

Mieszkańcy jak i kierowcy walczyli parę lat. Dopiero poważny wypadek przyśpieszył prace nad wyznaczeniem lewoskrętu.

W Kaliłowie na drodze krajowej nr 2, gdzie wczoraj zderzyło się pięć samochodów, do końca tygodnia zostanie zmieniona organizacja ruchu. Utworzony zostanie lewoskręt, taki jak przy większości skrzyżowań na tej trasie. Drogowcy do końca czerwca mają wykonać nowe oznakowanie poziome, dzięki któremu wytyczony będzie dodatkowy pas ruchu, tylko do skrętu w lewo. Oczywiście zostaną również ustawione nowe znaki pionowe. Wszystko to ma zapewnić większe bezpieczeństwo w tym miejscu, gdzie bardzo często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Wczoraj około godziny 10 na tym skrzyżowaniu zderzyło się pięć pojazdów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Była to obywatelka Białorusi, która doznała m.in. złamania ręki, złamania kości biodrowej oraz skręcenia kręgosłupa szyjnego.

Sprawcą zdarzenia był 42-letni Białorusin kierujący fordem galaxy, który w wyniku nadmiernej prędkości oraz braku ostrożności uderzył w tył citroena kierowanego również przez Białorusina, który skręcał w lewo. Citroen z kolei uderzył w opla astrę oraz w dostawczego forda, następnie zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się z toyotą. W wyniku wypadku przez kilka godzin trasa była zablokowana.

Jak wyjaśniali nam okoliczni mieszkańcy, o utworzenie w tym miejscu lewoskrętu walczą od lat. –Praktycznie na całej trasie, na skrzyżowaniach już dawno utworzono lewoskręty, nas ciągle zwodzą, że może za pół roku, może za rok i tak się to ciągnie. A ruch tutaj jest bardzo duży, jeździ tędy wiele ciężarówek i o wypadek nietrudno. Białorusinie jeżdżą bardzo brawurowo, nie patrząc na znaki, wyprzedzają na skrzyżowaniach i powoduje to, że praktycznie co miesiąc dochodzi w tym, miejscu do zdarzeń drogowych- tłumaczył nam pan Zenon.

-Po drugie żeby tu skręcić, trzeba stanąć na środku drogi krajowej, po obu stronach pędzą samochody a czasami stoi się tak wiele minut- dodał kolejny z mieszkańców. Tak więc od lipca bezpieczeństwo w tym miejscu powinno znacznie się poprawić.

(fot. lublin112)
2014-06-24 22:10:56

2 komentarze

  1. Może by tak zmienić oznakowanie na Krochmalnej ? Na tym pseudo rondku ?Podobno wczoraj też tam była stłuczka.A wystarczyłoby zamiast skrzyżowania zrobić rondo i pozamiatane.

    • mgr. Ćwierć - Cipkiewicz

      Eee tam. Nie opłaca sie. Za mało Białorusinów jeździ przez Krochmalne, a jak sie tam ktoś od czasu, do czasu bęcnie, to Straż Pożarna pozamiata.
      🙂

Wiadomości z info112