Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin zamawia ponad 6 tys. sadzonek kwiatów. Od maja zaczną trafiać na ulice

Blisko 6400 jednorocznych roślin kwitnących ma się w maju pojawić w lubelskich donicach i kwietnikach. Mają one upiększać miasto aż do jesieni.

W drugiej połowie maja w kwietnikach, donicach, skrzynkach, pojemnikach i konstrukcjach kwietnikowych na terenie Lublina zaczną pojawiać się nowe rośliny kwitnące. Chodzi dokładnie o te, zlokalizowane w centrum miasta i ulicach m.in. Lubartowskiej, Jana Pawła II, Muzycznej czy al. Tysiąclecia. Łącznie posadzonych ma być tam blisko 6400 jednorocznych kwiatów.

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie tego zadania, jak też późniejsze utrzymanie roślin. Zamówienie obejmuje 2662 pelargonii, 716 petunii, 1750 wilców, 424 smagliczek, 244 rozplenic japońskich, 528 komarzyc oraz 60 pacioreczników. Jak wskazują urzędnicy odpowiedzialni za zieleń w mieście, roślinami zostanie obsadzonych 60 donic wiszących przy ul. Królewskiej, przed Trybunałem Koronnym oraz na Placu Zamkowym. Znajdą się tam czerwone pelargonie skomponowane z jasnozielonym wilcem.

Z kolei w skrzynkach przy ul. Lubartowskiej pojawią się podobne kompozycje, jednak dodatkowo uzupełnione czerwonymi trawami ozdobnymi. Natomiast w 132 skrzynkach umieszczonych na barierach dzielących jezdnie ul. Jana Pawła II między ul. Armii Krajowej a ul. Filaretów zaplanowano posadzenie pelargonii i komarzyc.

– Aranżacje te będą zdobiły Lublin przez cały letni sezon aż do połowy jesieni. Do dużych konstrukcji trafią w tym roku kompozycje zwisające składające się z kwitnących pelargonii i petunii uzupełnionych roślinami zielonymi. Tradycyjnie, dekoracją dużych donic przy ul. Muzycznej i al. Tysiąclecia będą wysokie pacioreczniki – mówi Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Zadaniem wykonawcy będzie dostarczenie roślin, ich posadzenie do końca maja, oraz systematyczna pielęgnacja do 31 października. Jednocześnie zakończyło się inne postępowanie, tym razem dotyczące łąk kwietnych. W tym roku mają one powstać przy ul. Wrotkowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Diamentową, na ul. Łęczyńska przy al. Witosa) oraz w wąwozie Rury, gdzie dodatkowo zakwitną też słoneczniki.

(fot. lublin112)

12 komentarzy

 1. Ciekawe jak to jest – wydawać nie swoje pieniądze.

  • Zamiast sadzić drzewa dostosowane do warunków kupują i sądzą kwiatki jednoroczne . Jezu jaki pusty naród. Dobrze że nie cięte ale…

 2. A ulicę jak były dziurawe tak są gdzie peło tam dno.

 3. Norsk Arisk Black Metal

  To o ile są przepłacone, żeby ktoś z rodziny/znajomych mógł zarobić?

 4. Hamski obserwator życia

  Chemiczną by się zajęli. Tam takie dziury że tylko kwiatki sądzić
  Murwa kać

 5. Proponuję nasadzenia przy ulicy Chemicznej obok łaty na łacie i dziury na dziurze, na tej ulicy bez latarni i z kawałkami pseudochodnika.
  Ulicy na której już asfalt się zwija.
  Ta ulica wygląda tak samo od 20 lat.
  Zapraszam na przejażdżkę urzędników odpowiedzialnych za wydawanie pieniędzy.
  Wstyd dla miasta, żeby przez 20 lat nie znaleźć funduszy na wymianę nawierzchni, ale znajdować środki na zakup jednorocznych sadzonek. I tak co roku !!!
  Normalne to jest?!
  Pytam czy to jest normalne?!
  Posadźcie rośliny wieloletnie, będzie raz a dobrze.

 6. I jeszcze jedno:
  Jeśli sadzonki jednoroczne, to na pewno dla królika znajomi zamówili.
  Niech się pożywi.

 7. Na tym łysym łbie niech sobie nasadzi xD

 8. Bardzo fajnie tylko te donice nie powinny byc stawiane aby przeszkadzać pieszym, a stawiane tak aby uniemozliwić parkowanie na chodnikach czy placach

 9. piekne kwiaty

Z kraju