Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin zagrał w kolejnym filmie. Tym razem jest to produkcja dla Netflixa

Za dwa tygodnie na ekrany wejdzie kolejny film, którego sceny powstawały w plenerach naszego miasta. „Dziewczyna i kosmonauta” to obraz z gatunku science fiction, wyprodukowany dla platformy Netflix.

– W Lublinie filmowcy znajdują inspirujące plenery dla różnego rodzaju produkcji, tym razem zobaczymy znajome miejsca w filmie z gatunku fantastycznonaukowych. Lubelski Fundusz Filmowy wsparł producentów organizacyjnie i logistycznie. Nasi specjaliści wytypowali lokacje i zaangażowali się w przygotowanie ulic do pracy ekipy filmowej z uwzględnieniem komfortu codziennych użytkowników tych przestrzeni – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Pierwszy odcinek serialu pod tytułem „Dziewczyna i kosmonauta” będzie można zobaczyć 17 lutego. Obraz był realizowany w naszym mieście w listopadzie 2021 roku. Lubelskie sceny były kręcone na ul. Północnej, Tramencourta, Grottgera i na Alejach Racławickich. Z powodu restrykcyjnej polityki Netflix informacje o realizacji filmu w Lublinie nie mogły być wcześniej publikowane.

Fabuła serialu to historia dwóch pilotów samolotu F-16, przyjaciół Nikodema i Bogdana, konkurujących o to, który z nich poleci w kosmos, ale także o względy pięknej kobiety – Marty. Rywalizację w zakresie lotu w kosmos wygrywa Niko. Z powodu niewyjaśnionej awarii powraca z misji dopiero po 30 latach. Pomimo upływu czasu na Ziemi, wiek ocalałego kosmonauty zatrzymał się w dniu startu. Podczas gdy Niko myśli tylko o Marcie, świat pragnie poznać tajemnicę jego wiecznej młodości.

W rolach głównych znalazła się plejada polskich gwiazd: Magdalenę Cielecką, Andrzeja Chyrę, Vanessę Aleksander, Magdalenę Boczarską, Grzegorza Damięckiego, Annę Cieślak oraz Jędrzeja Hycnara. Producentem jest Lulu Production.

(fot. Miasto Lublin\materiały prasowe)

15 komentarzy

  1. Plenery, fabuła, aktorzy i producent akuratnie dla cebulaków.

  2. Miasto coś zarobiło na tym przedsięwzięciu? Będzie na remont kawałka drogi chociaż?

  3. No tak, lubelskie drogi robiły za sceny na księżycu, doły wielkości kraterów księżycowych 🙂

  4. Kosmonauta, czyli ruska onuca. Inaczej byłby astronauta.

  5. Jak dla Netflixa to pewnie gejowskich/lesbijskich romansów będzie tak ze 3/4 całej obsady. 🙂

  6. Mamy kosmiczny wyrób trolejbusopodobny marki Ursus. Chętnie bym je wszystkie posłał w kosmos.

  7. Następna gejowska produkcja Netfixa