Lublin: Wieczorem zamkną część ul. Leszczyńskiego i Okopowej. Będą objazdy

Wieczorem i w nocy nieprzejezdna będzie część ul. Okopowej oraz Leszczyńskiego w Lublinie. Kierowcy, jak też autobusy komunikacji miejskiej, pojadą objazdami.

W piątek wieczorem rozpoczną się prace związane z naprawą sieci wodociągowej w rejonie ul. Leszczyńskiego i ul. Okopowej w Lublinie. W związku z tym pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji od godziny 19:30 zamkną dla ruchu odcinek ul. Leszczyńskiego w rejonie dawnego kina „Kosmos” w kierunku ul. Długosza. Ruch zostanie przywrócony o godzinie 1 w nocy.

Z kolei od godziny 23:30 do godziny 4:00 nad ranem zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu w ul. Okopowej. Na skrzyżowaniu ulic Okopowa – Zesłańców Sybiru zamknięty dla ruchu zostanie lewoskręt w ul. Okopowej w kierunku ulicy Lipowej. Dodatkowo wlot ul. Zesłańców Sybiru zostanie zawężony o jeden pas ruchu.

Inaczej pojadą też niektóre autobusy komunikacji miejskiej. W piątek od godziny 19 linie nr 12 i 74 w kierunku Konopnicy i ul. Zesłańców Sybiru będą kursować przez al. Kompozytorów Polskich – al. Solidarności – Poniatowskiego – ks. Popiełuszki – al. Długosza. Linia nr 44 w kierunku Os. Widok: pojedzie przez ul. Lipińskiego – Północna – al. Solidarności – Poniatowskiego – ks. Popiełuszki – al. Długosza. W kierunku przeciwnym zmian nie będzie. Przystanki Czechowska 02 i Wieniawa-stadion 02 zostaną wyłączone z użytkowania.

W nocy z piątku na sobotę linie nr N2 i N3 w kierunku ul. Gęsiej i al. Warszawskiej pojadą przez: pl. Wolności – Narutowicza – Zesłańców Sybiru – Kołłątaja – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie. Pojazdy będą pomijać przystanek Okopowa 02.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2018-04-27 18:23:18

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Niech ktoś wytłumaczy gdzie jest lewoskręt z Zesłańców Sybiru w Okopową w kierunku Lipowej „Na skrzyżowaniu ulic Okopowa – Zesłańców Sybiru zamknięty dla ruchu zostanie lewoskręt w ul. Okopowej w kierunku ulicy Lipowej. „

  • Od skrzyżowania przy Orange zaczyna się Okopowa. Następnie masz skrzyżowanie Okopowa/Zesłańców Sybiru. Lewoskręt to w Okopową, prawoskręt to Zesłańców Sybiru. Proste.

 2. Pozaczynajmy remonty ,rozkopmy miasto. A jak nie starczy pieniędzy żeby skończyć? A to już problem następnej ekipy po wyborach.

 3. A czemu nie piszą nic o Nałęczowskiej, od 19 jest całkowicie nieprzejezdna, chyba na dłużej….

 4. Wojenna też ma być zamknięta,asfalt mają nowy kłaść . Co jeszcze zamkną po… ich doszczętnie , zapomniałem wybory już blisko .

  • Żuk nadrabia wieloletnie zaległości. Grunt , że Arena skończona i świeci pustkami. O innych rewelacyjnych inwestycjach nie wspomnę. Będzie startował jako niezależny, by się odciąć od tonącej platformy. Ale mieszkańcy pamiętają, co za ich plecami i bez ich zgody podpisywał
   https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12177-prezydenci-12-wielkich-polskich-miast-lacza-sily-i-deklaruja-przyjmowanie-uchodzcow-polska-stanie-sie-krajem-imigranckim

   • Masz alternatywę? Pamiętam dobrze rządy trzech poprzedników – Bryłowskiego, Wasilewskiego i Pruszkowskiego. Żuk jest tym, który dla tego miasta i jego mieszkańców zrobił więcej w osiem lat, niż poprzednicy w szesnaście. Zarzucacie mu zadłużenie miasta. Co miał zrobić po latach nic nierobienia? Jakoś te zapóźnienia trzeba było nadrobić. Wypominacie nietrafione inwestycje. Która inwestycja jest tak wielką porażką – lotnisko, obwodnica, Arena, Aqua, Litewski, dokończenie CSK czy próba odkorkowania miasta przez systematyczne przebudowy, remonty i budowanie nowych ulic? Owszem nie wszystkie decyzje wydają się trafione – Centrum Sterowania Ruchem do chwili obecnej nie spełnia właściwie swojej roli. Próby odkorkowania miasta za pomocą zabrania jednego z istniejących dwóch pasów ruch i zrobienia buspasa, też nie powinny mieć miejsca.
    Jeszcze raz się powtórzę – jeżeli pojawi się kandydat, który więcej zrobi dla miasta (nie obieca, zrobi!), to na niego zagłosuję. W chwili obecnej nie widzę alternatywy.

   • Lubelaki, Wy całujcie Żuka po stopach, że jest prezydentem tego miasta. Na moje nieszczeście przeprowadziłem się tu jakiś czas temu. Lublin – obraz nędzy i rozpaczy!!! Nie z wszystkim się zgadzam co się dzieje w tym mieście, ale Żuk dał radę jako prezydent w porównaniu do tych co byli przed nim!!! Pamiętasz Krochmalną? Pamiętasz Łęczyńską? Skrzyżowanie Ducha/Sikorskiego? A może zapomniałeś jak było bez Zelwerowicza? Fakt jest ogrom pracy do wykonania w tym miescie, ale to głównie dzięki poprzednim prezydentom. Zaniedbali kilkanaście lat tego miasta. Była szansa ściągnać inwestorów i pracodawców i tego nie wykorzystali, Rzeszów, Mielec, Tarnobrzeg pozabierali Lublinowi sprzed nosa płatników podatku.

 5. Już agitatorzy lub podwładni kampanię wyborczą Żuka rozpoczęli. Dużo płaci, czy też dług wdzięczności za dobrą fuchę pierdzenia w stołek spłacacie, bojąc się jej utraty? Akurat, skrzyżowanie Ducha/Sikorskiego, nie jest najlepszym przykładem. Wracaj słoiku do siebie na wieś.

  • Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. 🙂
   Myśl co chcesz – wolno Ci. Jednak jeżeli nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, to daruj sobie wycieczki osobiste oraz próby pomówienia. Żuka spotkałam osobiście raz w życiu na jakimś święcie, więc mam z Nim aż tyle wspólnego. Za to jak wygląda miasto, oglądam codziennie. Wnioski wyciągam sama, nikt nie musi myśleć za mnie.

   • Jaki wniosek wyciągasz z wymiany dobrej nawierzchni na nową na deptaku? Bo ja, że kolejny przekręt by wydoić kasę miejską świecącą pustkami. Mało innych bardziej pilnych i potrzebnych inwestycji? Kolejne pytanie dotyczące wyciągania wniosków; Jaki sens ma podłączenie za kilkanaście milionów kolejnych skrzyżowań do inteligentnego systemu korkowania miasta? Bo jak dla mnie, to tylko wymieniono sygnalizatory, dostawiono słupów i czujników a efektów nie widać. Zawsze patrzysz tylko na opakowanie a następnie cieszysz się z zakupu chłamu znajdującego się wewnątrz?
    Ten raz w życiu spotkania Żuka, to na rozmowie kwalifikacyjnej, czy tylko przy okazji składania dokumentów w sekretariacie?

 6. Remont nie jest związany z kampanią, panem prezydentem tylko zwykłą naprawą w miejscach trudnych ze względu na duże obciążenie ruchem kołowym.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach