690 680 960

Lublin: Urząd Marszałkowski kupuje nowe samochody. Oferty złożyli tylko dealerzy skody

Tylko dwie oferty wpłynęły do przetargu na nowe samochody, który ogłosił lubelski Urząd Marszałkowski. Obie złożyli dealerzy skody.

Rex Auto z Rzeszowa i CRH Żagiel z Lublina chcą dostarczyć cztery nowe samochody na potrzeby lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego. Na ten cel zarezerwowane zostało 600 tys. złotych, obie firmy chcą jednak mniej, niż marszałek może wydać. Rzeszowski dealer skody chce za nowe auta 524 760 zł, zaś lubelski 537 780 zł. Pierwszy z oferentów zadeklarował, że samochody dostarczy w ciągu 77 dni, drugi w 49 dni.

Nowe samochody mają zastąpić te obecnie używane, które są jednak już dość mocno wyeksploatowane. Zgodę za zakup aut wyraził Sejmik. Nowe auta mają mieć silniki benzynowe o pojemności przynajmniej 2-litrów, ich moc ma wynosić nie mniej niż 160 kW. Mają też spełniać wymagania normy emisji spalin EURO 6.

Z wyposażenia, jakie zostało podane w specyfikacji warto wymienić automatycznie ściemniające się lusterka zewnętrzne oraz wewnętrzne, elektrycznie regulowane i podgrzewane i składane lusterka zewnętrzne, reflektory biksenonowe lub ledowe, klimatyzację dwustrefową, podgrzewane przednie i tylne siedzenia czy też wielofunkcyjną kierownicę.

(fot. Skoda – zdjęcie ilustracyjne)
2017-06-06 19:51:08

41 komentarzy

 1. Samochody ok, ale dlaczego nie moze to być np renault megane za 60000, 70000 zl sztuka,, tylko wypasiione limuzyny na ktore to, ich przyszli uzytkownicy prywatnie zapewne nie mogi by sobie pozwolic…

 2. Redakcjo byście się zajęli dziurą na wojciechowskiej przy samym skrzyżowaniu z kraśnicką. Od tygodnia stoi tam słupek z błyskającą pomarańczową lampeczką dziura się powiększa a drogowcu nic z tym nie robią chyba czekają aż stanie się komuś krzywda

 3. Znowu ktoś dostał w łapę skoro tylko jedno auto spełnia wymogi przetargu i jest nim skoda. Nie mam nic do Skody bo to dobre auta, ale cała sytuacja to żenada i tyle. Nic się w tym mieście nie zmienia bez względu kto rządzi.

 4. CBA powinno sprawdzić ten przetarg czy było wszystko ok. Ponadto dlaczego nie mogą kupić aut po np 70-80 tys ??? i za taką cene kupili by przyzwoite auta. Łącznie by wydali ok 240 tys max i 360 w kieszeni np, które można by było przeznaczyć na inne cele. Ale lans musi być a jednak nie patrza jakie ciuchy kupują.

 5. Tanie państwo brawo Beata tak trzymaj za Tuska też tak było to wam wolno nieprawdaż ?

  • Marszałek i cały urząd obstawiony od pokoleń PSL-em. Jaki krzyk podnieśli jak rząd Beaty chciał ograniczyć do dwóch kadencji? Sami siebie zaczynacie hejtować; Zapomniałeś 500+ wtrącić lemingu.

  • Dokładnie masz rację „?” leming albo nie wie kto rzadzi w marszałkowskim albo jest jak jego elektorat – inteligenty do bulu hehe 🙂

 6. Układ z Magdalenki działa raz my raz wy. Nie ma co sie łudzić obietnicami każdej partii. Wszyscy patrzą na koryto i to się tylko liczy. Z ludzi będą doić aby im było dobrze.

Kursy walut

 • USD 4.4074zł -0.57%
 • GBP 5.3351zł 0.26%
 • EUR 4.7402zł -0.16%
 • CHF 4.8004zł 0.31%

Polub nas