Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin stanie się plenerem hollywoodzkiej produkcji. Trwa nabór statystów

Wkrótce Lublin stanie się plenerem hollywoodzkiej produkcji pod tytułem „The Real Pain” w reżyserii Jesse Eisenberga. Film będzie kręcony w różnych przestrzeniach miasta. W związku z tym trwa nabór osób, które chciałyby wystąpić w filmie w roli statystów.

– Niezwykle cieszę się, że perspektywa kolejnej znakomitej produkcji filmowej kręconej w Lublinie, staje się coraz bliższa. Amerykański film „The Real Pain”, który powstanie w naszym mieście, będzie niezwykłą okazją, by zaprezentować filmowy potencjał Lublina w kinie światowego formatu. Podjęta współpraca potwierdza pozycję Lublina jako miasta filmowego, docenianego ze względu na dostępność i różnorodność plenerów, ale też oferującego skuteczne i atrakcyjne wsparcie dla ekip filmowych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Reżyser, scenarzysta i odtwórca jednej z głównych ról Jesse Eisenberg, to światowej sławy aktor znany między innymi z ról w filmach Woody’ego Alena: „To Rome with Love” i „Cafe Society”. Przełomem w jego karierze był udział w filmie Davida Finchera „The Social Network”, w którym wcielił się w postać Marka Zuckerberga założyciela portalu społecznościowego Facebook. Wysoko oceniona rola przyniosła nominacje do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, Złotego Globu i Nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej (BAFTA). Jest również reżyserem filmu „When You Finish Saving the World” oraz sztuk teatralnych „Asuncion”, „The Revisionist” i „The Spoils”.

Film fabularny pod tytułem „The Real Pain” to historia, która koncentruje się na napiętych relacjach między kuzynami – Benjim (w tej roli Kieran Culkin, znany z roli Romana Roya w serialu „Sukcesja”) i Davidem (w tej roli Jesse Eisenberg). Ma strukturę filmu drogi, zaczynającego się w Nowym Yorku i Warszawie, a kończącego w Krasnymstawie. Po drodze bohaterzy odwiedzają niektóre z ważnych polskich obiektów kulturalnych i historycznych, w większości zlokalizowanych w Lublinie. Obraz będzie realizowany w języku angielskim. Szeroką widownię zyska dzięki międzynarodowej dystrybucji w kinach, pokazach na światowych festiwalach filmowych i publikacji na platformach streamingowych.

Współproducentem ze strony polskiej jest firma filmowa Extreme EmoDons Ewy Puszczyńskiej z Łodzi znana z realizacji takich filmów jak: „Inland Empire” Davida Lyncha, „Ida” i „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, „Quo Vadis Aida” Jasmily Zbanic i „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

Trwa nabór statystów, w którym przyjmowane są osoby dorosłe i dzieci w każdym wieku. Aby zgłosić swoją kandydaturę wystarczy na adres [email protected] wysłać mail z tytułem BAZA, zawierający m.in. imię, nazwisko, wiek oraz fotografię twarzy i sylwetki.

To kolejny projekt Lubelskiego Funduszu Filmowego, dzięki któremu w naszym mieście pracują filmowcy z Ameryki Północnej. Wiosną ubiegłego roku na Starym Mieście mieszkańcy i turyści obserwowali scenografię z czasów II wojny światowej i powstawanie dramatycznych scen do filmu polsko-kanadyjskiego „Przysięga Ireny” w reżyserii Louise Archambault. To prawdziwa historia Ireny Gut Opdyke, Polki, odznaczonej w 1982 r. medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata“. Scenariusz napisał Dan Gordon, autor oskarowego „Rain man’a”. W rolach  głównych zagrali Sophie Nelise, kanadyjska wschodząca gwiazda młodego pokolenia oraz Dougray Scott, gwiazda światowego formatu. Premiera tego obrazu już jesienią tego roku.

Lublin stanie się plenerem hollywoodzkiej produkcji. Trwa nabór statystów

(fot. UM Lublin\źródło UM Lublin)

28 komentarzy

  1. nie kryty krytyk

    w roli statystów??
    kurde fajnie że można się dostać,
    u reżysera jarosława na wie trzeba mieć zaproszenia, i nie możesz przyjść zadać pytania niewygodnego, tutaj sami szukają no no no

  2. Pewnie film oczerni Polaków w jakiś sposób. Norma.Nazwisko zobowiazuje.

Dodaj komentarz

Z kraju