Lublin: Sprzedawał w sieci podrobione zegarki i perfumy

Lubelscy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca Lublina, który sprzedawała przez Internet podrabiane zegarki i perfumy. Wartość zabezpieczonego towaru na posesji mężczyzny szacowana jest na kwotę około 250 tys. złotych.

Policjanci z Lublina, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, podczas przeszukania jednej z posesji w dzielnicy Szerokie zabezpieczyli nielegalny towar, który oferowany był do sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych.

– Policyjne działania prowadzone były wraz z ekspertem od znaku towarowego zegarków znanej na świecie firmy. Podczas przeszukania posesji mundurowi zabezpieczyli ponad 200 szt. zegarków, oraz blisko 900 szt. perfum. Zarówno zegarki, jaki i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi. Łączna wartość zabezpieczonego towaru szacowana jest na kwotę nie mniejszą niż 250 tys. zł. Trwa wyliczanie strat, jakie z tytułu nielegalnej sprzedaży mogli ponieść producenci – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Mundurowi zatrzymali 54-letniego mieszkańca Lublina. Policjanci ustalili, że od pewnego czasu zajmował się on sprzedażą podrabianego towaru.

– Mundurowi oprócz nielegalnego towaru zabezpieczyli także dokumentację świadczą o prowadzeniu sprzedaż i uzyskanych z tego tytułu zyskach – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

54-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

68-102588

2017-03-25 09:15:43
(fot. Policja Lublin)

Zobacz również

4 komentarze

 1. Kolejny sukces Policji. Organu pracujacego i pilnujacego korzysci wielkich koncernow zagranicznych. Jak to jest ze handluje podrobkami z kasuja go jak za pelno legalny produkt ? Kpina z policji, prokuratury i sadow. Niech firmy same walcza o swoje.

  • Jeśli towar miałby tę samą wartość co oryginał, ludzie kupiliby oryginał. Też nie rozumiem tego sposobu liczenia.

   • Tępić cwaniactwo !

    Kompletnie nie rozumiem tego o czym Wy piszecie, Jeżeli ktoś handluje podróbka popełnia przestępstw.,Żeruję na cudzym pomyśle w ,który ktoś zainwestował nie małe pieniądze, posiadając patenty, wyłączność itd Chce handlować niech handluje ale niech towar nazywa swoją własną nazwą a nie kradnie czyjąś , psując mu renomę na która zapracował.i zbija pieniądze na naiwności ludzi bo ma towar nazwany firmą X,, który nie ma z tym nic wspólnego. Albo argument handluje podróbką X to będą go „kasować” jakby handlował oryginałem x, to oczywiste a jak inaczej ? skoro handlował czymś pod nazwą x będącym bublem to pokrywa straty firmy pod którą się pokrywał. Firma x nie sprzedaje podrób więc nie naliczy go jak za podróby.

 2. Brawo policja!!! Brawo! Tańczą tak jak im zagrają zagraniczne koncerty! to jest to – cała Polska, Ciekawe czy Policja w stanach przejmuje się naszym losem tak jak nasza przejmuje się ich! Śmiech na sali.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności