Lublin: Od soboty spore zmiany w komunikacji miejskiej. Trolejbusy pojadą ul. Muzyczną, więcej kursów na Felin

W najbliższą sobotę 10 czerwca Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza zmiany w komunikacji miejskiej. Związane są one z otwarciem nowego mostu na Bystrzycy, uruchomieniem kolejnego zakładu pracy na Strefie Ekonomicznej, jak też ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego.

W związku z oddaniem do użytku nowego mostu na Bystrzycy, przez ul. Muzyczną zostaną skierowane dwie linie trolejbusowe. Linia nr 152 jadąc w kierunku Abramowic z ul. Nadbystrzyckiej skręci w Muzyczną a następnie ul. Stadionową, Młyńską, Dworcową na Dworzec Główny PKP, potem Dworcową, Młyńską, Stadionową, Lubelskiego Lipca 80 do Placu Bychawskiego. W kierunku os. Poręba z Placu Bychawskiego pojedzie przez Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Młyńską, Dworcową, Gazową, Stadionową, Muzyczną do Nadbystrzyckiej.

Linia nr 154 w kierunku Chodźki zostanie skierowana ul. Głęboką, Muzyczną, Stadionową, Młyńską, Dworcową na Dworzec Główny PKP, następnie Dworcową, Młyńską, Stadionową, Lubelskiego Lipca 80 do ul. Wolskiej. W kierunku Weglina przez ul. Wolską, Lubelskiego Lipca 80, Stadionową, Młyńską, Dworcową, Gazową, Stadionową, Muzyczną do Głębokiej.

W związku z zamknięciem dla ruchu linii kolejowej Lublin – Warszawa Przewozy Regionalne uruchomiły zastępczą komunikację autobusową w zamian za pociągi Lublin – Dęblin. Autobusy nie będą jednak kursowały przez Stasin. Dlatego też, w celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej tej miejscowości, w dni powszednie wybrane kursy autobusów linii nr 54 zostaną wydłużone do Stasina. Z kolei w związku z uruchomieniem kolejnego zakładu pracy na terenie Strefy Ekonomicznej na Felinie, dalej pojadą też wybrane kursy linii nr 21, 23 i 47. Ich trasa zostanie wydłużona do przystanku Felin Speissa.

Kolejna zmiana dotyczy zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Ducha i Sikorskiego. Uruchomiony zostanie tam nowy zespół przystankowy „Nowickiego”. W związku z tym nastąpi korekta rozkładu jazdy linii nr 2, 4, 7, 13, 37, 42 i N3. Później niż teraz, odjadą ostatnie kursy linii nr 161. W dzień powszedni z Felin trolejbus zamiast o 22:21 odjedzie o 22:30 a z Węglina zamiast o 23:05 o 23:14.

Wprowadzone zostały też zapowiadane zmiany dotyczące gapowiczów. Od wtorku 13 maja osoba, która zostanie zatrzymana za jazdę bez ważnego biletu, może zapłacić mniejszą karę. Jeżeli uiści opłatę dodatkową u kontrolera otrzyma 40% bonifikatę. Niebawem kontrolerzy zostaną także wyposażeni w terminale płatnicze, dzięki czemu opłaty będzie można uiszczać za pomocą karty płatniczej.

(fot. ZTM Lublin – zdjęcie ilustracyjne)
2017-06-07 19:02:07

Zobacz również

20 komentarzy

  1. Porażka z tym MPK. Ceny biletów są kosmiczne.!!

  2. W końcu autobus dotrze na moją wieś 😀

  3. Wszystko pchaja na ten Felin ,a na Metalurgiczna jeżdżą dwa autobusy.

  4. oddawać linie ,które kursowały z Wileńskiej przez Głęboką !!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!