Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Podejrzany proszek w przesyłce na Uniwersytecie Przyrodniczym

W poniedziałek po południu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie interweniowała straż pożarna i policja. W jednej z przesyłek, którą ktoś wysłał, znajdował się biały proszek.

W poniedziałek około godziny 13 strażacy zostali powiadomieni, że pracownik sekretariatu Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej w Lublinie, w jednej z przesyłek natknął się na biały proszek. Na miejscu interweniowała policja, zespół ratownictwa medycznego oraz grupa ratownictwa chemicznego z Państwowej Straży Pożarnej z Lublina. Trwa obecnie zabezpieczanie przesyłki.

To kolejna w ostatnim czasie interwencja straży pożarnej do podejrzanej przesyłki. W minionym tygodniu podobną przesyłkę znaleziono w centrum logistycznym Poczty Polskiej przy ul. Moritza. Na początku marca w Sadzie Okręgowym w Zamościu w paczce znaleziono biały proszek. Niezidentyfikowana wówczas substancja trafiła do badań.

Zabezpieczoną przesyłkę z Zamościa przetransportowano do Puław, gdzie w Ośrodku Diagnostyki i Zwalczania Zagrożeń Biologicznych Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii została ona poddana ekspertyzie. Wyniki wykazały, że substancja nie stanowiła żadnego zagrożenia dla przebywających w sądzie osób. Kremowym proszkiem była skrobia kukurydziana.

Informację o zdarzeniu przekazał nam Czytelnik Maciej – Dziękujemy!

2017-03-20 14:58:47
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Autor: redakcja

6 komentarzy

  1. Najechało się służb, całą boczną uliczkę zastawili, zastanawiałem się jak wyjadą ludzie którzy tam normalnie co rano parkują?