690 680 960

Lublin: Obchody 71. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie (zobacz program)

8 maja przypada 71. rocznica zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Z tej okazji na Placu Litewskim w Lublinie odbędą się oficjalne uroczystości.

Lubelskie obchody 71. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie odbędą się w najbliższą niedzielę (8 maja). Rozpoczną się Mszą Św. o godz 10:30 w Kościele Garnizonowym przy Al. Racławickich 20, następnie uroczystości przeniosą się na Plac Litewski o godz. 12:00.

 

Lublin: Obchody 71. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie (zobacz program)
2016-05-06 10:54:20
(fot. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. W tym mieście inspiracji cały czas coś się obchodzi-jest popyt na cyrk i klaunów!!.

 2. PO ILE LAT MAJA KOMBATANCI BO JA MAM 30..

 3. dziwne to „święto” dla Polski, bo niby wojna się zakończyła w Europie, a Polska przez ponad 40 lat była pod okupacja sowiecką…

  • Polska jest pod okupacją kościoła katolickiego już 1050 lat i też hucznie to „święto” obchodzą lemingi.

   • Symboliczne zakończenie komuny, czyli rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych obchodzi się mniej lub bardziej uroczyście 4 czerwca. II Wojna Światowa zakończyła się natomiast na terytorium Europy 8 maja 1945, w związku z czym najbliższe uroczystości dotyczą tego właśnie wydarzenia – zwycięstwa nad nazizmem. Dalsza historia Polski jest „rozpamiętywana” podczas innych rocznic. Szkoda, że wielu nie potrafi wyzbyć się światopoglądowych uprzedzeń co do takich, jakby nie patrzeć z perspektywy całego XX wieku, ważnych wydarzeń historycznych. Niektórym jednak łatwiej obchodzić rocznice krwawych porażek, przegranych bitew oraz powstań, bo ofiara poległych wydaje się szlachetnym pojednaniem w imię wyższych wartości. Polityczne sukcesy i zwycięstwa, choćby były formalnymi i mniej lub bardziej symbolicznymi wydarzeniami dla wielu wydają się spiskiem możnych tego świata i sukcesem elit. Myślę, że warto jednak docenić pewne wydarzenia, które miały miejsce w historii naszej państwowości i narodu. Rocznica zwycięstwa nad nazizmem i zakończenia II WŚ niewątpliwie do takich dat należy. Warto porzucić polityczne uprzedzenia na rzecz wnikliwej refleksji i pamięci o ofiarach oraz bohaterach tamtych krwawych czasów.

    Pozdrawiam.

 4. To jest wyłącznie lanserka polityczna KOD-owców-kucykowch popleczników!!!.

  • Wydaje mi się, że niepotrzebnie upraszczasz rzeczywistość. Aktywność antyrządowa KOD-u to jedno, natomiast pamięć historyczna to drugie. Mniej ideologii, a więcej zapoznania się z historią nowożytną.

Kursy walut

 • USD 4.3269zł -0.22%
 • GBP 5.302zł -0.63%
 • EUR 4.6069zł -0.31%
 • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas