Lublin: Nocny pościg za przemytnikiem

Lubelscy policjanci podczas pościgu po ulicach miasta zatrzymali 39-latka, który w samochodzie przewoził prawie 16 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca w czasie ucieczki stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata, a następnie uciekał pieszo.

We wtorek około godziny 23.30 policjanci ruchu drogowego KMP w Lublinie podjęli próbę zatrzymania do kontroli kierującego oplem omegą. Na dźwięk policyjnych sygnałów kierujący oplem wyraźnie przyspieszył, próbując uciec.

-Przy ulicy Ćwiklińskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w zaparkowanego fiata. Dalej mężczyzna kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Był nim 39-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Jak ustalili policjanci, tablice umieszczone w oplu pochodzą z innego samochodu. Jednak, to nie był jedyny powód ucieczki 39-latka, bowiem podczas przeszukania samochodu, okazało się, że w środku znajduje się duża ilość papierosów bez akcyzy. Kontrabanda liczyła blisko 16 tysięcy paczek – informuje asp. Andrzej Fijołek z KWP Lublin.

Mężczyzna trafił na komisariat IV Policji w Lublinie. Policjanci ustalili, że wartość uszczuplenia podatku na szkodę skarbu państwa to kwota rzędu blisko 245 tys. złotych.

Za popełnione przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz przepadek mienia.


2014-08-20 11:11:20
(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Całe miasto jest pełne handlarzy fajek i ich skrytek o czym wie POlicja ale nic z tym nie robi bo to ich przerasta! Statystyki ładne są więc tylko to się dla nich liczy!

  2. Jak to nic k***a nie robią umisz czytac przeciez wyżej pisza ze złapali przemytnika i kontrabande 16 tys. paczek bez akcyzy Boże co za debile czytac nie umia ze zrozumieniem;-)

  3. Po co urządzać pościgi-wystarczy pójść pod dworzec PKS-handlarzy papierosów bez akcyzy pełno, nie kryją się z towarem…

  4. policjanci sami od nich kupują to przecież nie będą ich karać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska