Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin ma najładniej oświetloną galerię handlową w kraju

Zamość głosami internautów został Świetlną Stolicą Polski, tymczasem jedna z lubelskich galerii handlowych otrzymała najwięcej głosów za iluminację świąteczną. Przewaga nad konkurencją była miażdżąca.

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie na najpiękniejszą galerię handlową w świątecznej odsłonie w Polsce. Rywalizowały w nim centra handlowe z całego kraju. Do finału wybranych zostało 10 obiektów. Głosami internautów, najładniej oświetloną galerią handlową w Polsce zostały Tarasy Zamkowe. Oprócz tytułu, nagrodą dla najlepszej galerii jest kampania reklamowa o wartości 50 tys. złotych.

Przewaga Tarasów Zamkowych nad konkurencją w plebiscycie była miażdżąca. Na lubelską galerię oddano 67 proc. głosów, na drugim miejscu uplasował się Pasaż Grunwaldzki, zdobywając 18 proc. głosów, na trzecim zaś krakowska Galeria Bronowice, z 6 proc. głosów. Pozostałe galerie, które trafiły do finału, otrzymały od 0 do 2 proc. głosów internautów.

Plebiscyt zorganizowała grupa Energa. Przypominamy, że w innym z plebiscytów, na „Świetlną stolicę Polski”, wygrał Zamość. Zdobywając 33 256 głosów, wygrał sprzęt AGD o wartości 50 tys. złotych. Niewiele mniej, gdyż 31 991 głosów uzyskała Stalowa Wola. Jak zacięta była walka pomiędzy tymi miastami świadczy fakt, że Częstochowa, która uplasowała się na trzeciej pozycji, otrzymała tylko 4 911 głosów.

(fot. materiały organizatora)
2017-02-15 23:29:56

19 komentarzy

 1. Szkoda tylko, że za dnia wygląda jak poPRLowska fabryka zarastana krzewami i czekająca na rozbiórkę.

  • Dobrze prawisz . Te krzaki na dachu , to kamuflaż gdyby za daleko wybrali się samozwańcy putinowscy .

  • Chciałbym zaznaczyć ze taki był cel całego projektu: ma wyglądać jak PRLowska fabryka aby nie odwracał uwagi i nie wyróżniał się od zamku.
   pozdrawiam 🙂

   • Kopytko według Ciiebie zamek jest pozostałością po prlu 🙂 ?? Piekną architektura. A Te tarasy obok to betonowy kloc z krzakami

  • Konkurs związany jest z oświetleniem a nie rodzajem budowli. Nie ważne, że wygląda jak z PRL-u, ważne że ja ładnie przystroili 🙂

 2. Tarasy mają najgorszy układ sklepów ze wszystkich centów. 15 sklepów na 20 poziomach

  • A mi najbardziej z lubelskich galerii odpowiadają właśnie tarasy zamkowe. chodzi o rozmieszczenie sklepów i to, że w przeciwieństwie do atrium felicity można przejść galerię w 2 godziny. Każdy znajdzie coś dla siebie a nie trzeba robić zbędnych kilometrów jak w felicity.

  • Problemy pierwszego świata…

  • Taa, i pieczywo na samej górze. Pół godziny trzeba po chleb drałować.

 3. Szkoda, że tylko Tarasy tak wyglądają…

 4. i co z tego, że wygrała głosami internautów, skoro jury wybrało Galerię Warmińską – że to niby wysłała najlepsze zdjecia 🙁

 5. Same galerie w tym Lublinie- mieście inspiracji… A w tych galeriach pracują w niedzielę polscy pracownicy na śmieciówkach dla obcego kapitału. Bo te młode małżeństwa w niedzielę muszą latać z dziećmi po tych korytarzach w ramach rozrywki rodzinnej często mając pretensję do ludzi tam pracujących bo im się należy to i tamto. Młode puste pokolenie Lublina, które ma małe dzieci i już je psuje…

 6. Uratujmy niedzielę przed zachodnim kapitałem… ch …z handlem w ten dzień

 7. Tarasy Zamkowe zostały docenione w konkursie „Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium RP w 2015 r.”.

  To dla tych co się tak znają na architekturze jak świnia na gwiazdach.

Wiadomości z info112