690 680 960

Lublin: Master Chefs 4 Dogs. Gotowali na rzecz zwierząt w lubelskim schronisku

Dzisiaj w Lublinie odbył się Master Chefs 4 Dogs, czyli kolejna odsłona akcji mającej na celu pomoc bezdomnym psom i kotom przebywającym w schroniskach. Szefowie kuchni gotowali na rzecz lubelskiego schroniska.

Master Chef 4 Dogs odbył się w sobotę na Błoniach pod Zamkiem w Lublinie. Impreza była częścią Europejskiego Festiwalu Smaku. Organizatorzy, we współpracy z firmą IVO Violante Chef wsparli Schronisko dla Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej 5. Każdy kto miał ochotę, mógł zakupić karmę na rzecz lubelskiego schroniska, co z kolei dawało możliwość degustacji potraw przygotowanych przez znanych szefów kuchni.

Karmy dostępne były na specjalnym stoisku przygotowanym przez jeden z lubelskich sklepów zoologicznych. Zebrane dzięki temu produkty przekazano lubelskiemu schronisku.

Oprócz tego można było adoptować jednego z podopiecznych schroniska, kilkanaście psiaków czekało na nowych właścicieli. Kto nie zdążył dzisiaj, adopcji może dokonać na miejscu przy ul. Metalurgicznej 5.

2016-09-10 19:12:15
(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. Bardzo słuszna inicjatywa – popieram………..

 2. … się w głowach pomieszało 🙂 Ja tu sobie myślę o bezdomnych lub biednych człowiekach, a tu dogom – hotdoga podają 😀 podkreślę komentatorom że mam dwa psy (w tym jedno przygarnąłem z ulicy) i dwa koty. pozdrawiam

 3. Nie lubię kotów… za długo się gotują.

 4. Drobne wyjaśnienie!
  „Gotują dla psów”, ale nie dosłownie! Cała akcja polega na tym, że osoby, które chcą wesprzeć dane schronisko przynoszą dary m.in. karmy. W zamian za przyniesione dary, najlepsi kucharze częstują darczyńców daniami, którym poświęcają mnóstwo czasu i serca. A wszystko po to, aby poprawić los bezdomniaków!

 5. O 16.30 nikogo już prawie nie było. ..stoiska z karmą, kucharzy, kilku wolontariuszy z psami zostało i puszka na datki…zawiedzione me dziecię było okropnie?

  • Mala2550:

   Najlepszą niespodzianka dla dzieci jest obejrzenie zwierząt w ich naturalnych warunkach czyli w schronisku i nauka jak nie postępować z czworonogami aby w przyszłości nie podzielili losu obecnych.
   Trzeba nauczyć dziecko że zwierzęta to nie rzeczy ani też zabawki jak lalka która jak się znudzi to wrzuca się w kont a psa na ulice lub wywozi do lasu,katuje,głodzi czy zabija.

   Impreza potrzebna przynajmniej ludzie sobie na chwile przypominają o schronisku i zwierzętach tam żyjących.

   Organizacja była w godzinach pracy pracowników schroniska.

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas