Lublin: Kolejny napad z bronią w ręku na pocztę na LSM

W Lublinie doszło do kolejnego napadu na placówkę pocztową. Sprawca groził przedmiotem przypominającym broń a następnie ukradł pieniądze i uciekł.

Do napadu doszło w poniedziałek około godziny 11. Do mieszczącej się w pasażu handlowym zlokalizowanym w Stokrotce przy ul. Pozytywistów w Lublinie placówki pocztowej wszedł zamaskowany mężczyzna. Sprawca był bardzo zuchwały, nie czekał aż w środku nie będzie nikogo, tylko zaatakował gdy pracownica obsługiwała klientkę.

Przedmiotem przypominającym pistolet zastraszył obie kobiety a następnie zażądał wydania pieniędzy. Pracownica placówki pocztowej obawiając się o swoje życie bez zbytniego opierania się, wydała znajdująca się w kasie gotówkę. Po wszystkim napastnik wybiegł z lokalu.

O zdarzeniu natychmiast powiadomiona została policja. Funkcjonariusze przeczesywali okolicę, na miejsce ściągnięto psa tropiącego oraz techników kryminalistyki, którzy do popołudnia zbierali i zabezpieczali pozostawione na miejscu przestępstwa ślady. W chwili obecnej nie jest jeszcze znana kwota, jaką zrabował mężczyzna.

Policja apeluje do świadków zdarzenia o kontakt pod numerem tel. 997. Napastnik był ubrany na czarno, miał na głowie czapkę oraz kaptur.

Jest to już kolejny napad na placówkę pocztowa w ostatnim czasie w tym rejonie miasta. W połowie stycznia w podobny sposób dokonano napadu na placówkę poczty przy ul. Leonarda w Lublinie.[Pisaliśmy o tym TUTAJ].

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od czytelnika. DZIĘKUJEMY!(fot. lublin112)
2015-02-02 17:29:30

Zobacz również

5 komentarzy

 1. Witam, i w tym momencie trzeba wrócić do czasu kiedy działał patrol interwencyjny w Poczcie Polskiej w Lublinie. W ciągu dnia a także nocy były odwiedzane placówki pocztowe w Lublinie i działało to prewencyjnie. Potencjalni złodzieje wiedzieli że mogą natknąć się na taki patrol a wtedy nie byłoby dyskusji. Wiele środków finansowych zostało przekazanych na wyszkolenie a także działalność tego patrolu jednak jak to bywa w naszej Polsce niszczymy szybko wszystko co sami ciężko zbudowaliśmy. I jak zwykle nikt nie ponosi za to odpowiedzialności. Pozdrawiam.

  • Konradzie – sporo racji w Twojej wypowiedzi, ale zważ na to, że takie i podobne napady bywały i bywać będą na całym świecie, a nawet we wzorcu demokracji i napadów USA.
   Tym więcej ich będzie im nasi politycy będący u „żłoba” będą dbać o własne potrzeby, a nie społeczeństwa, któremu przed wyborami naobiecywano gruszek na wierzbie, a potem odwrócono się senackimi i poselskimi dupami.

   • Witaj Chichocie Losu , jak najbardziej masz rację były są i będą, nie napisałem że ich nie ma tylko że w momencie działania tej formacji ich nie było. Oczywiście możemy długo rozmawiać na ten temat czy z punktu ekonomicznego było to opłacalne itd. Jednak osoby które są w temacie wiedzą że była spora szansa na powodzenie tego projektu i wyjście do klienta zewnętrznego z usługą monitorowania obiektów nie tylko Poczty Polskiej. Ale ta rozmowa jest na dłuższe posiedzenie. Pozdrawiam Ciebie.

 2. Desperat albo ….. .Godz. 11 , poczta w uczęszczanym miejscu / market , apteka , przystanek / Klientka w środku , zawsze może napatoczyć się klient np. 100 kg wagi , ciekawe dla ilu ryzykował

 3. oj boli na tym osiedlu nikt nie reaguje

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online