690 680 960

Lublin: Kierowcy komunikacji miejskiej w oku Waszych kamer samochodowych

Po ostatnim materiale z nagraniami z kamer samochodowych Czytelnicy wzięli na widelec kierowców komunikacji miejskiej. Okazuje się, że niektórzy nie rozróżniają kolorów na sygnalizatorze lub nie widzą oznakowania poziomego na jezdni.

Nagranie nr 1

Czytelnik napisał do nas krótką informację: -Powolutku zaczynają mnie drażnić takie sytuacje, bo widzę ich na co dzień ogrom. Dlatego postanowiłem w końcu nagrać. Rondo przy Makro czy ul. Głęboka, to nie jedyne miejsca gdzie wręcz rzadkością jest by kierowcy komunikacji miejskiej jechali przepisowo. Czy oni są poza prawem?

Nagranie nr 2

Jazda autobusów na czerwonym świetle, według drugiego Czytelnika jest na porządku dziennym. Zarejestrował on zignorowanie czerwonego światła przez kierowcę autobusu na Krakowskim Przedmieściu, na wysokości ul. Wieniawskiej. Kierowca auta osobowego widząc zielone światło na sygnalizatorze rozpoczął jazdę, kiedy z lewej strony na czerwonym wjechał rozpędzony autobus. Tylko czujność i przezorność kierowcy auta sprawiła, że uniknął on zderzenia.

Nagranie nr 3

Kierujący autobusem wykonuje podobny manewr jak w nagraniu nr 1, oprócz tego skutecznie zastawia dwa pasy ruchu. Manewr został zarejestrowany w październiku tego roku. Na nagraniu widać jak kierowca z pasa do jazdy prosto wykonuje manewr skrętu w lewo, w stronę ul. Krochmalnej.

Czytelnicy, którzy przesłali do nas informację o nagraniach, wręcz zaapelowali aby pokazać powyższe sytuacje. Autor pierwszego z filmów pisze nawet, że poranne i popołudniowe godziny szczytu są dla kierowców komunikacji czasem jazdy poza prawem.

Pozostaje tylko zaapelować do kierowców autobusów aby zwracali baczniejszą uwagę na „mniejszych” użytkowników miejskich ulic. Lekceważenie przepisów może mieć przykre konsekwencje.

2014-11-26 19:26:28
(fot/wideo nadesłane YT)

124 komentarze

 1. slowak po 1 to nigdy niebylo przepisu lub nakazu wypuszczenia autobusu z zatoczki po 2 XYZ nie zniesiono tego bo tego nigdy niebylo wruc do szkoly nauki jazdy jeden i drugi i niech wam wytlumacza. PO 3 Kierowca w terenie zabudowanym ma oboowiazek umozliwic wlaczyc sie autobusowi do ruchu drogowego a jezeli niezechce tego zrobic i autobus wyjedzie i dojdzie do kolizji to wina zawsze jest autobusu i wy male mobiliki ciagle sie tu wymodrzacie a g…no wiecie!!!!!!!!!

 2. ale jakby jakis mobilek go wpuscial to skrecil by z lewego i problem z glowy ale mali zawsze sie spiesz tez na rozkladach jezdza>>???? to do ciebnbie madry slowaku

 3. Kierowca powiem ci tak jakby mpk wrzucalo swoj monitoringu do neta i policji to malych mobili bylo by o polowe mniej !!!!!!!!!!!!!!! Podczas pracy jedzdzisz po lublinie ???? Czy tylko do pracy i z powrotem i uwarzasz ze jestes w porzadku ???A mozew jestes kierowca z rabena i jak wracasz na raben to przez most pod prad z…….sz i jeszcze trabisz ze ktos ci wyjechal z rataja!!!!!!!! np autobus lini 7

 4. kierowca a jak juz jestes kurierem w obojetnie jakiej firmie to dozwolone jest urzywanie awaryjnych na drodze gdzie niemozna sie zatrzymac tylko poto rzeby paczke zaniesc bo niema gdzie satnac jedz tam gdzie mozesz stana i jest miejsce i zasuwaj z buta dostarczyc

 5. numery zaczynajace sie na 1 prywaciaze z logo mpk na 2 mpk na 3 mpk trajtki poowyzej prywaciarze beez naklejek mpk

 6. ale tka ogolnie to psioczy sie na mpk a wszyscy inni sa ok bo mali i niemozna ich przystosowac do jakiejs firmu 😛 to teraz statystyki kto powoduje najwiecej wypadko do trego sie odniesmy ???? Ktos wie niech pisze hahah i male mobilki poszly w pi…du!!!!!!! Odebrac prawko malym mobilkom ja wiem ze autobus w ruchu miejskim zabija lub powoduje mniej wypadkow niz male mobile male !!!!!!!!! czytacie ta strone to sie chyba orientujecie!

 7. a tak przy okazji mowicie o starych kierowcach tylko niwiecie jakie badania przechodza miedzy innymi badany jest refleks ktos tam pisal ze niewidz i niemaj refleksu bzdura zaden maly mobil takich testow nie przechodzi pozdr dla debili co niewiedz nic o motoryzacji @!!!!!

 8. jarus a gdzie ci sie tak spieszy moze na cmentarz ???Jestes Deb….lem oddaj prawo jazdy pospiech zabija !!!!!!

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas