Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Groźne zderzenie ciężarówki z samochodem dostawczym

Dzisiaj rano na wjeździe do Lublina od strony Warszawy zderzyły się dwa pojazdy. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 8 rano na al. Solidarności w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody: ciężarowy z dostawczym. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że oba pojazdy jechały w kierunku Lublina. W pewnym momencie dostawcze iveco uległo awarii. Kierujący nim mężczyzna zatrzymał się na prawym pasie ruchu i włączył świata awaryjne. Następnie wysiadł by ustawić trójkąt ostrzegawczy.

W tym czasie kierujący ciężarową scanią z naczepą najprawdopodobniej zbyt późno dostrzegł stojące auto i usiłował w ostatniej chwili zjechać na lewy pas ruchu. Manewr się nie powiódł i zaczepił o tył iveco. W wyniku tego stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzona scania uderzyła w bariery energochłonne, kilka słupów latarni a następnie wypadła z drogi i przewróciła się do rowu.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Na szczęście obaj kierowcy wyszli ze zdarzenia bez żadnych obrażeń ciała. Na miejscu trwa uprzątanie rozbitych pojazdów, które może potrwać jeszcze kilka godzin. Naczepa ciężarówki załadowana jest artykułami spożywczymi. Wszystko musi zostać ręcznie rozładowane, zanim auto zostanie postawione na koła.

Lublin: Groźne zderzenie ciężarówki z samochodem dostawczym
Lublin: Groźne zderzenie ciężarówki z samochodem dostawczym2015-11-26 10:35:28
(fot. wideo nadesłane Bartek, Małgorzata, Mirosław, Michał, Andrzej z Ryk, lublin112.pl)

26 komentarzy

  1. Żeby zawodowy kierowca nie umiał ominąć pojazdu to już porażka.

  2. Nowo wybudowana droga, mnóstwo barier od dzwieku a o pasie awaryjnym nie pomysleli.
    Nie wiem kto projektowal ale jakis idiota….

Z kraju

Polityka i społeczeństwo