Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chełm: Strzelał z wiatrówki do przechodniów. Mężczyzna został zatrzymany

Chełmscy policjanci zatrzymali 36-latka, który stojąc na balkonie strzelał z wiatrówki do przechodniów. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w środę w Chełmie na terenie osiedla Śródmieście. Policjanci zauważyli stojącego na balkonie mężczyznę, który strzelał z wiatrówki w przechodniów.

– Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 36-letni chełmianin. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zabezpieczyli też pistolet wiatrówkę oraz magazynek i nabój na dwutlenek węgla – informuje asp. Ewa Czyż z chełmskiej Policji.

36-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

– Policjanci ustalą także czy doszło do narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – dodaje asp. Ewa Czyż.

2015-11-26 10:16:20
(fot. Policja Chełm)

14 komentarzy

 1. Jak by broń w Polsce była legalna to ten delikwent nie strzelał by z wiatrówki 🙂 .

  • Jakby była legalna, to przechodnie odpowiedzieliby ogniem…

   • Przecież jest legalna !!! można kupić legalnie np. ak47 lub cz585 (czeski kałach) i strzelać dowoli a strzelnic u nas nie brakuje 🙂 a pozwolenie to tylko formalność fakt trzeba trochę czasu i kasy poświęcić ale dzięki temu żadnemu kretynowi się nie chce przechodzić tą procedure !A jak już mam pozwolenie to jestem (grzeczny jak nigdy) bo z byle powodu mogą cofnąć np. leżysz naje.any na chodniku 🙂 Wystarczy poczytać o pozwoleniu na broń sportową Polecam 🙂

  • Bo juz dawno bylby zastrzelony

 2. Chychot Losu - abo co...

  Z balkonu do ewentualnie poszkodowanego „ludzia”, trochę metrów zapewne było, więc o ryzyku utraty życia nie może być mowy, ale gdyby trafił np. w oko to ciężkiego uszczerbku na zdrowiu taki „ludź” mógłby zasmakować.
  Nie mniej jednak ten podpity dureń powinien zdrowo „beknąć” za swoją pasję, bo wielce karygodnym jest kierowanie lufu takiej „plujki” na ludi i zwierzęta.

 3. Jak by bron byla dostepna to moze we francji nie zginelo by tyle ludzi. Ktos by zabil terroryste

  • Broń jest dostępna, gorzej jest z pozwoleniami na nią 🙂

   • Jaśko oderwany od rzępolenia na skrzypcach

    Jak widać po opisanym przykładzie głupoty, nam Polakom nie wolno bez żadnych obostrzeń sprzedawać broni.
    Inna sprawa, że jak się chce komuś krzywdę zrobić to niekoniecznie trzeba do niego strzelać, można zarżnąć, zatłuc jakąś siekierą, albo maczugą, rzucić kamieniem, albo złym słowem, a ostatecznie i otruć też jest łatwiej niż uzyskać łaskawe pozwoleństwo na broń od policji, której wygodniej się pracuje wśród powszechnie rozbrojonego społeczeństwa.

 4. Taki stary, a taki głup.i!
  Z takimi to policja nie powinna się cackać tylko wsiąść tą jego pukawkę i walić do niego aż debil zrozumie swoje durne zachowanie.

 5. Szkoda ,że nie strzelał do siebie .Zawsze jednego idioty mniej by bylo.

 6. czemu policjanci nie odpowiedzieli ogniem, tak jak by to zrobili w USA ?

  • Pan Sołtys z Lublina k/Świdnika

   Bo u nas panie Korwin jest takie poj..ne prawo, że policjant co prawda dyga na sobie kilka kilo wyposażenia w tym i pukawkę, ale boi się tego używać w obawie, że to on może trafić do pierdla, a nie ten wobec, którego użył swego służbowego wyposażenia. Bywały przypadki, że policjantowi rujnowano całe życie bo np. przyj…ał małolatowi pałką po pustym łbie.

 7. oj Jezusicku, to grozi mu prawie tyle co za zabójstwo pieszej przez Policjanta…