Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Festiwal kultur mniejszości narodowych i religijnych

W dniach 27-30 maja odbędzie się w Lublinie festiwal kultur mniejszości narodowych i religijnych. Na wszystkie wydarzenia wstęp będzie wolny.

Różnorodność kulturowa Lublina to fakt. I chociaż wiele osób będzie odwoływać się przede wszystkim do historii naszego miasta, to jest to również teraźniejsza rzeczywistość. Mijamy się na ulicach, uczymy się i pracujemy wśród ludzi, którzy pochodzą z krajów całego świata lub modlą się w różnych świątyniach. Aby poznać lepiej to bogactwo zapraszamy do udziału w festiwalu Wielokulturowy Lublin.

To artystyczno-edukacyjna prezentacja tożsamości kulturowej mniejszości narodowych i religijnych. Podczas kilku dni miasto stanie się sceną dla koncertów, spektakli i wystaw. Osoby aktywne będą mogły wziąć udział w warsztatach umiejętności m.in. ikonograficznych, wokalnych, tanecznych, czy warsztatach medytacji.

Do dzieci i młodzieży odbędą się specjalne zajęcia edukacyjno-integracyjne, zaś do dorosłych – debaty, spotkania, prezentacje multimedialne i projekcje filmowe. W Centrum Kultury w Lublinie zaprezentujemy 6 wystaw fotografii, malarstwa i grafiki. Będzie można odwiedzić Centrum Islamu, Dom Sióstr Białych Misjonarek Afryki, cerkiew greckokatolicką i świątynie prawosławne oraz udać się na spacer szlakami obecności mniejszości w Lublinie. Podczas weekendu w trasę wyruszy specjalny bezpłatny Autobus Wielokulturowy, który zawiezie chętnych do wszystkich miejsc związanych z festiwalem.

Prezentowane kultury i tradycje: afrykańska, bałkańska, białoruska, buddyjska, czeczeńska, ewangelicka, greckokatolicka, irańska, muzułmańska, prawosławna, romska, ukraińska, żydowska.

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY
Zapisy w kasie Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12 lub drogą mailową – [email protected]

2016-05-23 09:32:15
(fot. mat. nadesłany)

7 komentarzy

  1. Logo to plagiat firmy colorovo

    • No fakt. Odwrócili tylko kolejność kolorów. Pewnie ktoś zgarnął konkretne pieniądze za tę (od)twórczość. Nie zdziwiłbym się, gdyby to logo zostało na prędce zmienione.

  2. kto zapłaci za propagowanie tego multi kulti? Polacy nie chcą ze strachem przed zamachami terrorystycznymi wychodzić na ulicę…

  3. Nietypowy Seba

    Romowie i Muzułmanie to ja już z góry podziękuję.
    Lublin miasto chorych ludzi.