Lublin: Fałszerz dokumentów zatrzymany na Wrotkowie

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z mieszkań na Wrotkowie podrabiał dokumenty. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 150 potwierdzeń nadania przesyłek na adresy w Polsce i za granicą.

W środę policjanci z III komisariatu weszli do jednego z mieszkań na Wrotkowie. W mieszkaniu przebywało trzech mężczyzn oraz kobieta.

– Podczas przeszukania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli około 200 sztuk podrobionych dokumentów. Były to dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne, legitymacje studenckie różnych uczelni w Polsce. Zabezpieczyliśmy kilkadziesiąt sztuk dokumentów znajdujących się w fazie tworzenia. Były one dopiero nadrukowanie jednostronnie. W mieszkaniu odnaleziono ponadto około 450 sztuk czystych, plastikowych kart formatu obowiązujących w Polsce dokumentów tożsamości oraz około 150 potwierdzeń nadania przesyłek – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Odbiorcami podrobionych dokumentów okazali się mieszkańcy kraju, fałszywki trafiały także za granicę. Mundurowi zabezpieczyli dwa laptopy, drukarkę oraz kilka telefonów komórkowych.

 

– Cała czwórka została zatrzymana do wyjaśnienia, a sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie. Zarzuty w sprawie usłyszał 26-letni mężczyzna pochodzący z powiatu włodawskiego – dodaje nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

W czwartek mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie. Pozostałą trójkę przesłuchano w charakterze świadków. Policjanci ustalają odbiorców fałszywych dokumentów oraz od jak dawna 26-latek prowadził swój proceder i ile na nim zarobił.

– Za podrabianie czy też przerabianie dokumentów w celu użycia ich później jako dokumentów autentycznych kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

68-91953

68-91955

68-91957

2016-08-05 15:35:52
(fot. wideo Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. Ciekawe czy na piszecie jak go zwolnicie bo wystarczy że powie że to było do celów kolekcjonerskich

  • To pewnie jede z tych co na Allego sprzedają ” Dowody kolekcjonerskie ”
   Wszystkich niech zamkną i po problemie.

 2. ..nie na piszemy bo to nie wystarczy.

 3. O ile mi wiadomo sprzedaż dokumentów kolekcjonerskich nie jest przestępstwem jeżeli są odpowiednio oznaczone że są kolekcjonerskie

 4. https://youtu.be/gV4Ceei0t6k

  Nawet w telewizji o tym mówią że można !!!

  Więc jak już Pana zwolnicie to prosimy o informację No chyba że pan był taki głupi że nie sprzedawał do kolekcjonowania!

 5. Smieszny sukces policji, tylko dozor ale fama na cala polskie jak to pracuje policja lubelska??????.

 6. W normalnym kraju za takie przestępstwo równoznaczne z podrabianiem pieniędzy groziła by kara śmierci, w bardziej liberalnym dożywocie. A u nas nic, może parę groszy zapłacą. Strach tu już z domu wychodzić.

 7. Pewnie zaopatrywali w nie Ruskich i Ukraińców

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7336zł -0.03%
  • GBP 5.2657zł 0.08%
  • EUR 4.5285zł -0.05%
  • CHF 4.1567zł -0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Zielona Gra Miejska
  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie