Na Lubelszczyznę niebawem przyjedzie konwój ciężarówek Coca – Coli

Przed świętami do dwóch miast naszego regionu zawita konwój potężnych czerwonych ciężarówek. Na gości ma czekać moc atrakcji.

Dzisiaj w trasę wyruszył konwój ciężarówek Coca – Coli, które to do świąt Bożego Narodzenia mają odwiedzić kilkanaście miast w całym kraju. Na trasie przejazdu znanych z reklam popularnego napoju ciężarówek są także dwa miasta z naszego województwa. We wtorek 16 grudnia konwój zajedzie pod lubelski Globus, zaś dzień później, czyli w środę 17 grudnia na Rynek Wielki w Zamościu. Tam w godzinach od 16. do 21. na gości będzie czekała moc atrakcji.

W obu miejscach dla mieszkańców przygotowano liczne konkursy a na scenie odbędą się koncerty na żywo wielu artystów. Z kolei w pokoju Świętego Mikołaja, każdy będzie mógł sobie zrobić z nim zdjęcie. W namiocie zabawy będzie można wspólnie z najbliższymi samodzielnie przygotować nietuzinkowe ozdoby choinkowe.

Ciężarówki które biorą udział w świątecznym konwoju Coca-Coli to amerykańskie Freightlinery FLD Conventional. Każda z nich ma 4 m wysokości, 2,5 m szerokości oraz aż 16,5 m długości. Każda z legendarnych osiemnastotonowych jest pokryta czerwoną, odblaskową folią i ozdobiony prawie trzystoma metrami świątecznych lampek.

(fot. materiały organizatora)
2014-12-05 19:48:33

Zobacz również

17 komentarzy

 1. Hmm… „osiemnastokołowiec” a nie „osiemnastotonowiec” 😉

 2. o której u Nas będą??

 3. To jest szyte grubymi nićmi. Sprzedaż im spada, a mikołaj występujący do tej pory w ich reklamach podobno umarł.

  Ale jak to umarł, skoro żyje i występuje w reklamie Pepsi!

  W dodatku białe kamazy Putina oklejone czerwoną folią i lampkami dla niepoznaki, wiozą teraz bombki w kierunku Ukrainy…Co na to NATO?

  🙂

 4. Konwój? teraz to słowo jednoznacznie kojarzy mi się z rzekomą pomocą humanitarną wysyłaną w białych ciężarówkach przez Putina na wschód Ukrainy hahah XD

 5. Chora odsłona świąt, co niektórzy zapomnieli czego te święta dotyczą, co się świętowało, a ci co najbardziej plują jadem na chrześcijaństwo powinni w te dni pójść do pracy a dla sprawiedliwości mogliby sobie odebrać te 2 dni jako wolne kiedy chcą. Strasznie płytkie jest takie wydanie świąt, amerykańskie puste akcenty, laicki mikołaj, najlepiej jeszcze gej, coca cola, śmiechy rodzinne podczas żarcia przy stole….

  • Up Lepsze wesołe niż nudne polskie

   • Nudne? Hm, jak wg Ciebie święta to tylko siedzenie za stołem i wpatrywanie się co by tu jeszcze zjeść. Stąd nudy po przejedzeniu 😀

  • Tak – ja proponuję zdecydowanie więcej polskości w tych świętach. Przydałaby się jakaś narodowa tragedia, szczypta umartwienia, żeby Polak w dzień uznawany za narodziny Jezusa sam mógł poczuć się jak ten ukrzyżowany Chrystus (narodów).

   Święta obchodzone w okolicach przesilenia zimowego to święta pogańskie (zresztą nie tylko te). Obchodziło się je jeszcze zanim wymyślono chrześcijanizm. Krzewiącym chrześcijaństwo na rękę była taka zbieżność, bo łatwiej jest podsunąć plemionom inną wiarę adoptując sporą część ich wierzeń oraz tradycji. Zresztą trudno jest bliskowschodnich pastuchów posądzać o ścinanie i dekorowanie choinek przypruszonych śniegiem, chociaż Ty zapewne wyobrażasz sobie, że Jezusek pod świerkiem na świat przychodził. Życzę więcej uśmiechu i rozumu na nowy rok.

   • Wiesz zabawny człowieku, też parę lat temu słuchałem ostrej muzyki i nadal mam do niej sentyment ale nie nauczyła mnie ona nienawiści do jakichkolwiek grup wyznaniowych, albo antyklerykalizmu bo dla mnie to tylko sztuka i rozrywka a nie ideologia, zawsze śmiałem się z „satanistów” uświadamiających małolatów że ksiądz to pedał, zakonnica, sadystka, katol to samobiczujący się masochosta co we wszystkim widzi smutek i umartwienie albo zwyczajny dwulicowiec… wierzą niech sobie wierzą. Poza tym gwoli ścisłości „chrześcijanizmu” nie wymyślono bo nie ma czegoś takiego. Chrześcijaństwo o ile już to trochę inne myślenie którego większość nawet mieniących się przynależnościa do owej grupy zwyczajnie nie pojmuje. A jeśli chodzi o samych polaków, ktoś kiedyś idiotycznie uczepił się parafrazując Mickiewicza że każdy polak widzi swoje miejsce w historii jako Chrystusa Narodów a cała bezmyślna reszta to powtarza w głupawych sytuacjach, chociaż nic nie rozumie… Jak liczyliśmy w 39 na zachód tak wyruchali nas po kolei wszyscy (idiota stwierdził że to mesjanizm), jak w 2010 rozpieprzył się u ruskich polski prezydent z PiSu a razem z nim SLD-owcy (postkomuniści), kilku posłów PO itd. (wszyscy de-facto polacy) to szukamy umartwienia i krzywdy bo oczywiście to fatum i atakujemy kogoś kto chciał jak Holendrzy po sierpniowej katastrofie ich samolotu zabrać chociaż wrak żeby poznać prawdę… Nie jesteśmy Mesjaszem Narodów, jesteśmy narodem bezmyślnym któremu robi się pianę z mózgu. Jezusek też pod świerkiem się nie urodził, tego typu myślenie to płycizna.

    • Bełkoczesz jakbyś na dzisiejszej mszy kadzidło przećpał. Wyraźnie nie odpowiada Ci spędzanie świąt w inny niż akceptowany przez Ciebie sposób. Pijesz do komercjalizacji świąt i wypaczenia ich pierwotnego kształtu przez Amerykanów, nie zdając sobie nawet sprawy, że ich laicyzacja nastąpiła na długo przed erą konsumpcjonizmu. Uzurpujesz sobie prawo do Tych obrządków jako jakiejś tam siódmej wody chrześcijanin, mimo że obchody świąt przy drzewku ani oryginalnie katolickie, ani oryginalnie chrześcijańskie nie są. To już taki polaczkowy trend ostatnich lat zawłaszczania sobie pewnych idei, terminów, obchodów itd. Wbij sobie do swojego móżdżka, że a) nie, nie jesteś świętszy od samego papieża i b) nie Ty będziesz definiował sposób w jaki rodziny – w tym niewierzące – będą spędzały razem ten czas.

     Nie ucz się historii z tzw. Pisma Świętego i sprawdzaj słownik, zanim zwrócisz komuś uwagę, żeby się nie ośmieszać (prawdę powiedziawszy, biorąc pod uwagę prezentowaną przez Ciebie biegłość w posługiwaniu się językiem, powinieneś darować sobie jakiekolwiek uwagi w tym zakresie). Jeszcze raz życzę więcej uśmiechu i rozgarnięcia.

 6. Słowo „Polak” i jego odmiany piszemy z dużej litery, tak gwoli przypomnienia, bo widzę, że masz drobne braki w edukacji. A chrześcijaństwo to faktycznie trochę inny sposób myślenia, w końcu każdy może wierzyć w co chce. I dopóki tą wiarą drugiego na siłę nie uszczęśliwia to wszystko jest OK.

 7. To w końcu gdzie te ciężarówki będą, bo na stronie coca coli jest że będą na placu pod zamkiem, a tu padają że pod globusem

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.