Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie rowery miejskie znów biją rekordy popularności

Przez minione dwa miesiące lublinianie sięgali po miejskie jednoślady częściej niż w tamtym roku. Z kolei od uruchomienia systemu wypożyczano je już 300 tys. razy.

W poniedziałek w Lublinie zanotowano 300 – tysięczne wypożyczenie miejskiego roweru. Osoba, która tego dokonała skorzystała ze stacji przy ulicy Zamojskiej „Stary Most” po czym przejechała na Plac Zamkowy, gdzie rower został zwrócony. Jak obliczyli pracownicy obsługujący system wypożyczalni, w tym sezonie lublinianie sięgali po jednoślady już ponad 172 tys. razy. Tym samym pobito rekord z ubiegłego roku, kiedy to wypożyczano je 130 tys. razy. Rekordowy okazał się poniedziałek 27 kwietnia, kiedy to dokonano 4587 wypożyczeń. Większość osób korzystających z miejskich jednośladów zwraca je w bezpłatnym czasie 20 minut. Średni czas wypożyczenia wynosi 19 minut i 44 sekundy. W systemie zarejestrowanych jest już blisko 35 tys. użytkowników.

Podobnie jak w roku ubiegłym, najpopularniejsze są stacje zlokalizowane w centrum miasta. Najczęściej użytkownicy korzystali z tej przy ul. Nadbystrzyckiej przy Politechnice, kolejne to ul. Zana przy ZUS-ie, ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka, ul. Radziszewskiego/ul. Akademicka oraz al. Tysiąclecia na placu Zamkowym. Najbardziej uczęszczane trasy to: ul. Zana/ZUS – ul. Nadbystrzycka/Politechnika Lubelska, ul. Czwartaków/DS Helios UMCS – ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka, ul. Nadbystrzycka/Politechnika Lubelska – ul. Zana/ZUS, ul. Radziszewskiego/ul. Akademicka – ul. Czwartaków/ S Helios UMCS, ul. Krakowskie Przedmieście/ul. Krótka – ul. Czwartaków/DS Helios UMCS.

Tegoroczny sezon ruszył pod koniec marca. Z kolei ubiegłoroczny trwał
od 19 września do końca listopada.Zgodnie z zapowiedziami Ratusza, sieć wypożyczalni będzie rozbudowywana. Ma ich powstać około 20, do kolejnych kilku przymierza się także Świdnik.

(fot. nextbike)
2015-06-02 21:00:36

15 komentarzy

 1. Dlaczego nie zrobią stacji przy E.Leclerc przy ul.Turystycznej?

  • bo Gnojowniczek obiecał przed wyborami, a toi były obiecanki cacanki, a lemingom radość…

  • Przy leklerkuna turystycznej i ofszem przydalby sie ale i na hutniczej przy WORDzie. Wogole tatary to wielka dziura na mapie stacji lublina.

 2. mieszkam na czechowie pomiedzy ul harnasie a krola rogera najblizszy punkt mam na zywnego albo paderewskiego mozna by utwozyc kolejny na tak zwanym ,,manchatanie” jest to pasaz handlowy harnasie 11 pozdrawiam

 3. To świadczy tylko jaka tu biedota mieszka że nawet ich na bilety za 2,80zł nie stać..

  • A widzisz ? – Nie każdy ma takich dzianych starych jak ty „Iksie Igreku i Zecie”.
   Biednym być to nie hańba, ale złodziejem to już tak.

  • Koleś który to napisał to zapewne frustrat i życiowy nieudacznik więc gdzieś musi przelać swoją nienawiść i ból, że siedzi cały czas w domu i pobiera zasiłek.

   • Własna bieda go boli najbardziej to i skamle. Gdyby miał ciut więcej niż 2,80, to by wypożyczył rower miejski i sobie gdzieś pojechał.

   • a może po prostu miał uczciwych rodziców, którzy nie kradli i sam jest uczciwy?

    • No masz rację normalnie. Gdzieś, kiedyś to cykliści byli be. Cały system był przeciwko nim.

 4. dokładnie powinni gdzieś w tamtych okolicach zrobić

 5. a ja poproszę o punkt na Tatarach…kurcze może nie pokradną, a nie tylko dla mnie to było by znaczne ułatwienie 😉

 6. Zostaw u mnie na tatarach rower a zobaczysz go jak świnia gwiazdy buhahahahahah.Dlatego tu nie będzie wyporzyczalni:)