690 680 960

Lubelskie pogotowie ma nowe karetki. Zastąpią te najbardziej wyeksploatowane

Sześć nowych karetek zostało dzisiaj oficjalnie przekazanych do eksploatacji w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym w Lublinie. Wraz z wyposażeniem kosztowały ok. 2,5 mln. złotych.

Uroczyste poświęcenie sześciu nowych ambulansów medycznych, oraz oficjalne przekazanie ich do eksploatacji, miało miejsce we wtorek w samo południe. Nowe karetki można było oglądać już od rana na placu przed Ośrodkiem Szkoleniowym Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Lublinie przy ul. Bursaki. Nowe pojazdy, które będą służyć lubelskim ratownikom medycznym, są bogato wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Pogotowie zakupiło karetki z własnych środków. Zastąpią one te najbardziej wyeksploatowane. Pojazdy, które pójdą w odstawkę, wciąż jednak pozostaną w pogotowiu. Będą służyły awaryjnie w razie nagłej potrzeby. Obecnie lubelskie pogotowie posiada 40 ambulansów, które służą pacjentom w Lublinie oraz powiatach lubelskim, świdnickim, łęczyńskim i kraśnickim. Nowe pojazdy wraz z wyposażeniem kosztowały ok. 2,5 mln złotych.

Po uroczystym przekazaniu ambulansów w Ośrodku Szkoleniowym Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego odbył się pokaz ratownictwa medycznego. Z kolei mieszkańcy Lublina mieli okazję wykonać sobie pomiar ciśnienia, pomiar poziomu glukozy we krwi, porozmawiać z ratownikami medycznymi oraz odbyć ćwiczenia na najnowszym sprzęcie szkoleniowym pod okiem wyspecjalizowanej kadry.

(fot. lublin112)
2017-03-21 17:21:46

6 komentarzy

  1. Najlepsze karetki są właśnie z Mysłowic

  2. Za darmo przejechać się taka fura- bezcenne.

  3. Karetka poświęcona tzn.że nigdy nie ulegnie awarii i nikt w niej nie straci życia?Tak należy to rozumieć.

  4. A dlaczego na budowie nie są święcone betoniarki.rusztowania itp.????

  5. Nie karetki lecz taksówki!!!!

  6. W pogotowiu szesc nowych karetwek a w poznanskiej policji pod koniec zeszlego roku dostali 100 vw t6 chory kraj

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas