Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie Morsy zmieniły scenerię. W samych szortach wybrały się na bieszczadzkie szlaki (zdjęcia, wideo)

Kąpiel w lodowatej wodzie Bystrzycy zamienili spacer po górach w prawdziwie zimowej scenerii. Kiedy inni turyści za pomocą kilku warstw ubrań chronili się przed przenikliwym zimnem, oni dziarsko w samych szortach maszerowali na szczyt.

Na początku stycznia członkowie Lubelskiego Klubu Morsów wybrali się na spacer po bieszczadzkich szlakach. Głównym celem było dotarcie do zlokalizowanego Połoninie Wetlińskiej Schroniska Chatka Puchatka. Jednak nie tak jak wszyscy turyści, czyli odziani w kilka warstw ciepłych ubrań, lecz w samych szortach.

Tak jak postanowili, tak uczynili, budząc niezwykłe zainteresowanie innych turystów. W trakcie wyjazdu oczywiście nie mogło zabraknąć kąpieli, tym razem w górskim potoku. Jak wyjaśniają uczestnicy wyprawy, po raz kolejny pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Nie jest to pierwszy taki wyjazd lubelskich Morsów. W trakcie ubiegłorocznej zimy pojawili się wśród ubranych od stóp do głów turystów zmierzających na najwyższy szczyt Karkonoszy, czyli Śnieżkę. Kilka dni temu brali też udział w Światowym Festiwalu Morsów w Kołobrzegu.

 

(fot. wideo /nadesłane – Lubelski Klub Morsów)

13 komentarzy

  1. Temu z przodu to tak ciepło ze nawet gaci nie założył.

Z kraju