Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelskie baseny czeka letnia konserwacja. Obiekty będą niedostępne

Jak co roku, w okresie wakacyjnym czasowo niedostępne będą lubelskie baseny zarządzane przez MOSiR. Związane jest to z niezbędnymi pracami konserwacyjnymi, które muszą zostać przeprowadzone na każdym tego typu obiekcie.

Niedziela, to ostatni dzień, kiedy można korzystać z Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej. Od 26 czerwca na blisko trzy tygodnie, gdyż do 14 lipca, baseny zostaną zamknięte. Kilka dni później, gdyż 17 lipca, prace konserwacyjne rozpoczną się w Strefie H2O oraz na basenie z przeciwprądem w Aqua Lublin. W tym przypadku obiekt będzie nieczynny do końca wakacji, gdyż do 28 sierpnia.

Z kolei basen olimpijski w Aqua Lublin będzie niedostępny od 31 lipca do 21 sierpnia. Aquapark czyli strefa rekreacyjna w Aqua Lublin ze zjeżdżalniami i z basenem do nauki pływania jak też baseny zewnętrzne oraz basen z ciepłą wodą w Saunarium ma zostać wyłączony z użytkowania 04 września. Prace mają się zakończyć 25 września.

Jak wyjaśnia Miłosz Bednarczyk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie, obiekty wodne muszą przejść niezbędne prace konserwacyjne i czyszczenie. Plan prac został tak opracowany, aby baseny były wyłączane sukcesywnie. W czasie zamknięcia jednego z nich, klienci będą mogli korzystać z pozostałych. Roboty tego typu wykonywane są latem, gdyż frekwencja jest niższa niż w pozostałym okresie roku.

(fot. lublin112)
2017-06-24 11:06:02

7 komentarzy

 1. Zasze można się wykąpać w basenie na betonowym, beznadziejnym ponoć placu litewskim.

  • A jaki ma być plac ? trawiasty. Chcesz zieleni to idź do parku. Zresztą nie betonowy tylko kamienny.Wszystkim nie dogodzi ale wreszcie Lublin wygląda teraz okazale a fontanny są po to żeby się dzieciaki chlapały i miały radochę. Najpierw zobacz a potem oceniaj a nie powtarzaj głupoty byle tylko coś palnąć.

   • Chyba nie doczytałeś w innych artykułach, że będzie zakaz wchodzenia do fontanny na Litewskim.

    • Onanis Samokopulos

     Do tego jeszcze długa droga, a że będąc mieszkańcem Lublina, sponsorującym tę fontannę, nie pozwolę na to, coby zrobić z niej pomnik do podziwiania, pozdrawiam

     • Chyba jednak krótka po ostatnim artykule. Nie po to Żuk tego Misia za grube miliony postawił by gawiedz się taplała. Tylko jak on tym w burkach, które usilnie chce sprowadzić wytłumaczy, że w łachmanach do fontanny wchodzić nie wolno? Już bodajże w Poznaniu? taki przypadek na basenie mieli. Miał Litewski przyciągnąć ludzi i tętnić życiem? To przyciągnął. A że kiepski projekt zaakceptowano świadczy tylko o urzędnikach. Nie znają potrzeb mieszkańców. Czy na tym placu przewidziano lodowisko zimową porą? Czy ma straszyć pustką?

 2. Skoro co roku to dlaczego nie w zimie??

  • Onanis Samokopulos

   I to jest zasadnicze pytanie – bo w wakacje obsługa ma urlopy, a lublinianom nie jest wcale gorąco…