690 680 960

Lubelskie auto staranowało protestujących na granicy, kierowca został zaatakowany. Trzy osoby ranne

Do groźnego incydentu doszło na drodze prowadzącej do przejścia granicznego Hrebenne – Rawa Ruska. W protestujących Ukraińców miał wjechać samochód z Lublina. Początkowo twierdzono, że należy on do polskiego konsula.

Do incydentu doszło na Ukrainie około 200 metrów od polskiej granicy. Trwa tam protest tzw. „mrówek” czyli mieszkańców strefy przygranicznej, trudniących się drobnym handlem przewożonymi przez granicę towarami. Ponad sto osób protestuje przeciwko zawieszeniu małego ruchu przygranicznego. Ułożyli oni barykadę z opon, nikogo też nie przepuszczają. Kilkukrotnie dochodziło do szarpaniny z kierowcami, którzy usiłowali przejechać w stronę przejścia granicznego.

 

Zaatakowany został m.in. peugeot 301 na lubelskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca usiłował przejechać poboczem. Jak tłumaczyli protestujący, pojazdem miał się poruszać polski konsul. Na tę wieść auto zostało okrążone a zgromadzone tam osoby, zaczęły kołysać pojazdem i uderzać pięściami w dach. Usiłowali również dostać się do środka, jednak kierowca zablokował drzwi. W wyniku tego z auta zerwana została klamka.

 


 

Wtedy kierujący peugeotem zaczął cofać i potrącił kilka osób. Na ten widok tłum rzucił się na samochód, kopiąc w niego i wybijając szyby. Na portalu społecznościowym protestujący informują, że kierowca został również pobity. Mężczyznę zatrzymała ukraińska policja. Tamtejsze służby dementują jednak pojawiające się informacje, iż kierowcą był polski konsul we Lwowie. Wiadomo, że peugeotem kierował 43-letni mężczyzna.

 


 

Obecnie ukraińska policja ustala, czy kierowca wjechał w tłum chcąc siłą przedrzeć się przez blokadę, czy też chciał uciec przed atakującymi go protestującymi.

(wideo – YouTube – Ігор Зінкевич)
2016-07-04 22:27:51

51 komentarzy

 1. W Polszy przecie jest to samo rolnik strajkuje to blokuje drogę górnik strajkuje to blokuje drogę i co ja jako kierowca mam z tym wspólnego ? Czy jak rosną ceny benzyny to ja idę strajkować blokując bramę kopalni bądź pole rolnikowi ?

 2. Co to w ogóle za bezprawne blokowanie drogi spałować i grzywne do zapłaty

 3. Polacy powinni wrócić do domu przez Słowację i Białoruś. A tym szwindlom zamknąć mały ruch graniczny na 30 dni + tydzień za każdy dzień blokady przejścia to się nauczą kultury. https://www.youtube.com/watch?v=e80BIb9J_4w i oni chcą do UE?

 4. Oddać ich Ruskim niech zrobią z nimi porządek albo tak jak proponował rosyjski deputowany Żyrynowski, podzielić ją miedzy Polskę i Rosję i zaprowadzić tam porządek nawet i siłą.

 5. Co za baran pisał ten artykuł ? Ani ładu, ani składu. „Lubelskie auto staranowało protestujących na granicy…” oraz „Obecnie ukraińska policja ustala, czy kierowca wjechał w tłum chcąc siłą przedrzeć się przez blokadę, czy też chciał uciec przed atakującymi go protestującymi” czyli jeszcze nic nie wiadomo ale L112 już tytułem wydał wyrok. Brawo !

 6. Za słabo ich PUTIN łachocze !!!!.

 7. ktoś by podpowiedział co oni tam krzyczą ? 🙂

Kursy walut

 • USD 4.3247zł -0.12%
 • GBP 5.3302zł 0.11%
 • EUR 4.685zł 0.07%
 • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas