Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski stadion już gotowy. Dziś przekazano go miastu

Pierwszą łopatę na budowie wbito w grudniu 2012 roku, dzisiaj po dwudziestu miesiącach wykonawca zakończył inwestycję i oficjalnie przekazał stadion miastu. Użytkować go będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

We wtorek o godzinie 14 odbyło się oficjalne przekazanie lubelskiego Stadionu Miejskiego Urzędowi Miasta. Protokół odbioru inwestycji od Budimexu, czyli firmy która go budowała, podpisał prezydent Krzysztof Żuk. Tym samym po dwudziestu miesiącach zakończyły się prace związane z realizację tej inwestycji. Obiekt od razu został również oficjalnie przekazany w użytkowanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Otwarcie dla publiczności odbędzie się w sobotę 27 września, tydzień wcześniej, gdyż 20 września, na stadionie odbędzie się Piknik Naukowy UMCS. Z kolei pierwszy mecz zostanie rozegrany 6 października, kiedy to spotkanie rozegrają tu młodzieżowe reprezentacje piłkarskie Polski i Włoch.

Z kolei 12 października odbędzie się mecz Ukraina kontra reszta Europy w którym zagrają byli zawodnicy Realu i Barcelony. Pierwszy mecz lubelski Motor zagra zaś w tym miejscu na przełomie października i listopada, kiedy to zapowiadane są derby z Lublinianką. Na początku października odbędą się tu eliminacje młodzieżowego turnieju o puchar premiera.
Lublin Arena pomieści około 15,5 tysiąca widzów z czego na trybunach przygotowano 15 400 numerowanych miejsc siedzących. Wszystkie trybuny są zadaszone, z wydzielonym sektorem VIP na 650 miejsc. W bryłę stadionu wbudowano budynek główny o powierzchni około 8800 m2. Znajdzie się w nim zaplecze szatniowo-socjalne i sanitarne dla zawodników, dziennikarzy oraz strefa VIP, w której planowane jest utworzenie m.in. 18 skyboxów, restauracji, sali konferencyjnej oraz loży. Znajdzie się tam również strefa odnowy biologicznej i sale ćwiczeń, pomieszczenia administracyjne i techniczne.

Na stadionie wydzielono również miejsca na działalność komercyjną. W budynku o powierzchni ok 700 m2 zlokalizowanym w podtrybuniu przewidziano: sklep sportowy, dwa gabinety kosmetyczne, pub sportowy, natomiast w pozostałej części podtrybunia zaplanowane zostały: bary, sanitariaty i punkty pierwszej pomocy. W chwili obecnej nie zostało jednak jeszcze ustalone jakie firmy i od kiedy rozpoczną działalność handlową na terenie stadionu. Pewne jest, ze opóźni się otwarcie części gastronomicznej gdyż z opóźnieniem dotrze wyposażenie kuchni. A tej będzie sporo, oprócz centralnej kuchni, na stadionie kibice znajdą restaurację z drink barem, pub sportowy oraz 9 kiosków gastronomicznych czynnych tylko w dniu imprez.

Parkingi znajdujące się wokół obiektu stadionu pomieszczą łącznie 1027 pojazdów, w tym 816 stanowisk przewidziano jako miejsca ogólnodostępne, 150 stanowisk przeznaczonych jest dla VIPów, 50 miejsc dla mediów i 11 dla działaczy klubowych. Na imprezie zorganizowanej z okazji otwarcia stadionu gwiazdami koncertu będą artyści związani z TVN-em: Agnieszka Chylińska z zespołem, Tatiana Okupnik, Grzegorz Hyży i Ewelina Lisowska. Oprócz tego w czasie koncertu wystąpią laureaci programów telewizyjnych „Mam Talent!” i „X Factor”, a wśród nich m.in.: Artem Furman, Klaudia Gawor, Marta Podulka, Piotr Karpienia, Me Myself and I, The Chance i inni. Wstęp jednak będzie płatny, bilety w cenie 15 złotych są już do nabycia.

Lubelski stadion już gotowy. Dziś przekazano go miastu
Lubelski stadion już gotowy. Dziś przekazano go miastu
(fot. UM Lublin)
2014-09-09 19:48:54

7 komentarzy

 1. To kiedy gramy jakiś meczyk koledzy ? 😀

 2. Co by nie mówić prezentuje się ładnie. Pomijając poziom lubelskiej piłki, miasto tej wielkości powinno mieć jakiś porządny obiekt. Boje się tylko jednego, że „sympatycy” Motoru przy którejś okazji zrobią rozpierdziel.

 3. Zlikwidowali cukrownię i postawili sobie stadion, jedna wielka banda… Chcą żeby Górnik Łęczna grał na tym stadionie ponieważ gra w ekstraklasie i nawet sobie nieźle tam radzi jak na beniaminka, ale Górnik powiedział NIE, i popieram to

  • Typowy Polak.

   uważam dla odmiany, że bardzo dobrze zrobili.
   Stadion będzie dla pokoleń lublinian.
   Lepiej żeby coś zbudowali a jeżeli mają wszystko rozkraść.

 4. Będzie gdzie zrobić dożynki świeto pieroga, tytoniaki

 5. juz rozkradli. najlepszym przykladem jest tor lublin, miejsce z historia lubelskiego sportu motorowego. oczywiste jest że ktos wział ładną kasę w łapę „sprzedając” ziemię…….

  jest stadion. kibole beda teraz mieli okazje się $%&$%*@%, angażująć policję ( płacimy za to), służby porządkowe…..

  proponuję teraz stworzyć tor.. może w miejscu stadionu motoru?????

  • Tor Lublin jak najbardziej za !!!! Tylko nie w centrum miasta. Trzeba by było zorganizować miejsce gdzieś na uboczu aby można było zorganizować naprawdę dużą przestrzeń i fajnie to rozplanować 🙂