Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Samochód Miejski przekazał wyjątkowy prezent dla Hospicjum im. Małego Księcia. To nowe auto

Ponieważ wielu podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia przebywa w swoich domach oddalonych o kilkanaście czy kilkadziesiąt km od Lublina, aby nieść im pomoc niezbędny jest środek transportu. Dzisiaj na potrzeby hospicjum przekazany został nowy samochód.

W sobotę Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia otrzymało nowy samochód. Pojazdy są niezbędne w codziennej pracy hospicjum, gdyż wielu podopiecznych przebywa w swoich domach, często oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od Lublina. Nowego opla na potrzeby placówki przekazał Lubelski Samochód Miejski.

Hospicjum im. Małego Księcia jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Dzięki nowemu pojazdowi, wolontariusze będą mogli skuteczniej docierać do chorych dzieci aby nieść im pomoc.

– Jesteśmy dumni, że moglibyśmy dołożyć choć tak małą cegiełkę w tak pięknym i szczytnym celu – wyjaśniał podczas przekazania pojazdu przedstawiciel Lubelskiego Samochodu Miejskiego. Lubelski system carsharingu został uruchomiony pod koniec ub. roku. Usługa miejskiej wypożyczalni samochodów niewiele różni się od systemu rowerów miejskich, który stał się w Lublinie bardzo popularny. Tylko zamiast dwóch kółek wypożycza się cztery. Auta stoją zaparkowane w różnych punktach Lublina i aby je wypożyczyć, należy się najpierw zarejestrować w systemie.

Rejestracja jest bardzo prosta, wymaga wypełnienia formularza oraz zrobienia kopii prawa jazdy. Po zweryfikowaniu danych, konto w przeciągu 24 godzin zostaje aktywowane. Osobę wynajmującą pojazd nie interesują koszty paliwa, ubezpieczenia, mycia czy też kwestie techniczne. Ponosi tylko opłatę za użytkowanie auta.

40
42

(fot. LSM)
2017-04-01 21:50:39

3 komentarze

  1. BRAWO BRAWO BRAWO co można dodać więcej

  2. Oby takich informacji więcej.

Z kraju