Lubelski sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi

Po tym, jak Zbigniew Stonoga wyjechał do Norwegii, Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wobec przedsiębiorcy Europejski Nakaz Aresztowania. Wnioskowała o to Prokuratura Regionalna w Lublinie.

We wtorek Sąd Okręgowy w Lublinie wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa Stonogi. Wniosek w tej sprawie złożyła Prokuratura Regionalna w Lublinie, która od ubiegłego roku prześwietla działalność przedsiębiorcy. Śledczy zarzucili mu m.in. że przywłaszczył sobie 927 tys. zł z kwoty ponad 953 tys. zł, jaką łącznie wpłacili do fundacji darczyńcy. Prokuratura twierdzi, że pieniądze były przelewane z konta fundacji na konto warszawskiej spółki, nad którą Zbigniew Stonoga sprawował nieformalną kontrolę.

Kolejną sprawą ma być nielegalna loteria, organizowana przez Zbigniewa Stonogę. Nagrodami w niej były m.in. luksusowe auta. Miały być one kupowane z komisu, którego był właścicielem. Wszystko miało być prowadzone wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych. Śledczy zarzucają mu również brak sporządzania sprawozdań finansowych fundacji za lata 2016 i 2017.

W grudniu ubiegłego roku Zbigniew Stonoga został w tej sprawie zatrzymany. Sąd odrzucił wtedy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, natomiast zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Kiedy przedsiębiorca nie zastosował się do nałożonych na niego środków zapobiegawczych, sąd ponownie zajął się tą sprawą. Tym razem przychylił się do wniosku prokuratury i wydał Europejski Nakazu Aresztowania.

Zbigniew Stonoga wyjechał do Norwegii, aby starać się tam o azyl polityczny. Pomiędzy tym krajem a Unią Europejską istnieje jednak umowa dotycząca honorowania i wykonywania Europejskich Nakazów Aresztowania.

(fot. Polsat)

30 komentarzy

 1. Zbyniu jak to mówią karma wraca – widzisz cały jad i twoje szczucie zwróciło się przeciwko tobie – jak potłumaczą Norwegom co mówiłeś to deport szybciutko zostaniesz – a ukrywać się pewnie zaczniesz w Jerozolimie !

 2. Zbycho pomagał i pomagał na prawde tym którzy potrzebowali pomocy na już nigdy nie czekał tylko za…dalał ale w państwie bezprawia nie miał szczęścia do prawa

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą