Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce się rozbudowuje. Powstaje hala specjalnie dla jednej z firm

W Elizówce ruszyły przygotowania do budowy kolejnej hali. Wynajmować ją będzie jedna z firm, która od lat obecna jest na Rynku. W planach jest również kolejna tego typu inwestycja, jednak na chwilę obecną wciąż prowadzone są rozmowy z kontrahentem, zainteresowanym ulokowaniem się w tym miejscu.

We wtorek zarząd Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce przedstawił szczegóły nowej inwestycji, jaką jest budowa kolejnej hali magazynowo-biurowej. Prace już się rozpoczęły. Generalny wykonawca, jakim jest firma Strabag, prowadzi obecnie prace przygotowawcze, równany jest też teren. Na początku grudnia zaplanowano wykonywanie fundamentów. Jeżeli pogoda nie stanie na przeszkodzie, na przełomie stycznia i lutego stawiana będzie już konstrukcja hali.

Budynek ma się różnić od znajdujących się na terenie rynku tym, że zamiast z elementów stalowych, będzie składany z prefabrykatów żelbetowych. Obiekt ma być gotowy w lipcu 2020 roku. Przedstawiciele Lubelskiego Rynku Hurtowego w Elizówce nie ukrywali, że czas ma tutaj istotne znaczenie, jednak wybór doświadczonego wykonawcy ma zapewnić sprawne przeprowadzenie inwestycji.

Hala „L” budowana jest specjalnie na potrzeby jednej z firm, która od lat funkcjonuje na terenie Rynku. Chodzi o działającą w branży farmaceutycznej spółkę Solinea, która wraz z rozwojem potrzebuje dodatkowego miejsca. Obecnie wynajmuje ona część hal F, H i K. Nowy budynek będzie miał 5,3 tys. mkw powierzchni, mieścić się ma w nim m.in. hurtownia farmaceutyczna. Całość kosztować ma ponad 14,7 mln zł.

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce planuje również kolejne inwestycje. Wszystko dlatego, że obecnie cała powierzchnia magazynowo – biurowa jest wynajętą a posiadane grunty pozwalają na dalszą rozbudowę. Obecnie prowadzone są rozmowy z jedną z dużych niemieckich firm zajmującą się dystrybucją produktów spożywczych. Jeżeli się zakończą powodzeniem, dla tej firmy również zostanie wybudowana hala.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

4 komentarze

  1. … jeśli więcej kupujemy w aptekach a nie warzywniakach to budujemy fabryki różnych suplementów ( o szerokim spektrum działania ) … życzę zdrowia !

  2. Czyli co, budujemy bazę wypadową dla niemieckich producentów żywności? Polscy rolnicy rozwinęli ten rynek, wyreklamowali u klientów przez lata, a teraz na gotowe wpuścimy za free niemiecką firmę. Nawet wazeliny zabrakło, tylko posypanie piaskiem i na ostro. Po jakimś czasie, zostanie tylko ta niemiecka firma, zaś rolnicy, będą się ukradkiem przemykać pomiędzy blokami, narażając na mandaty za handel pietruszką. Obudź się Polsko!

  3. a co to kogo jaka firma buduje i dla kogo???

  4. xyz, no na pewno nie dla wyborców Platfusów obywatelskich, całą swoją kadencje rozsprzedawali polske na lewo i prawo to co tam jedna firma jeszcze w tą czy w tą nie ??

Z kraju

Polityka i społeczeństwo