Lubelski Dworzec Północny tylko dla pociągów regionalnych. Dalekobieżne przestały się na nim zatrzymywać

W liczącym ponad 300 tysięcy mieszkańców mieście, pociągi dalekobieżne zatrzymują się tylko w jednym miejscu. Pozostałe przystanki są pomijane. W jednym przypadku ma to być zbyt małe zainteresowanie pasażerów, w drugim brak odpowiedniej drogi dojazdowej.

Podróżni planujący podróż do Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Piły, Hrubieszowa, Rzeszowa, Krakowa czy Katowic, nie wsiądą już do pociągu na stacji Lublin Północny. Wszystko dlatego, że składy należące do PKP Intercity przestały się tam zatrzymywać. Z przystanku korzystają więc tylko pociągi Przewozów Regionalnych, jadące do Chełma, Parczewa, Lubartowa, Zamościa i na lotnisko w Świdniku.

Jak wyjaśniali dla Rynku Kolejowego przedstawiciele PKP Intercity, obsługa przystanku miała charakter okresowy. Wprowadzona została na czas przebudowy linii kolejowej Lublin – Warszawa, aby umozliwić pasażerom jadącym z Warszawy przesiadki do pociągów odjeżdżających w kierunku Chełma i Zamościa. Dodatkowo, jak wynika z wyliczeń przewoźnika, z przystanku korzystało mniej podróżnych, niż oczekiwano.

Podobna sytuacja jest na nowym przystanku Lublin Zachód, jaki powstał na Czubach. Również nie zatrzymuje się na nim żaden pociąg dalekobieżny. Korzystać z niego mogą tylko pasażerowie pociągów regionalnych jadący do Motycza, Nałęczowa, Puław czy Dęblina. W tym przypadku przewoźnik tłumaczy się tym, że pomimo wybudowania przystanku, miasto nie zapewniło odpowiedniej infrastruktury, zapewniającej pasażerom dogodny dojazd i dojście na przystanek. Tym samym w ponad 300 tysięcznym mieście pociągi dalekobieżne zatrzymują się tylko w jednym miejscu, na dworcu głównym.

(fot. lublin112)

18 komentarzy

  1. szwagier miał projekt i paru kolesi

  2. dobra zobaczcie jaką drogę PKP zrobiło do Lublin Zachodni.
    Sam asfalt i 0 pobocza, nie wspomnę o chodniku!!
    ROK 2020 i budując drogę w szczerym polu nie zrobili miejsca na chodnik!!! (obok skarpa)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Muzyczny koniec tygodnia z Chatką Żaka
Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie