Lubelska firma wprowadza do oferty test na koronawirusa 2019-nCoV

Wczoraj lubelska spółka BioMaxima poinformowała, że wprowadza do swojej oferty test na koronawirusa 2019-nCoV. Wynik badania ma być znany po upływie zaledwie 10 minut.

W poniedziałek firma BioMaxima S.A. z Lublina poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty szybkiego testu do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi (2019-nCoV).

– Materiałem badanym może być krew pełna, osocze lub surowica, a do przeprowadzenia szybkiego testu nie jest wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu. W skład testu wchodzą indywidualnie pakowane kasetki zawierające studzienkę, w której umieszczany jest materiał badany oraz krople buforu załączonego do zestawu. Wynik testu możliwy jest do odczytania w okienku testowym po upływie zaledwie 10 minut – czytamy w komunikacie spółki.

Test lubelskiej firmy został porównany do komercyjnego PCR, zaś wyniki pokazują, ze posiada wysoką czułość i swoistość odpowiednio w przypadku IgG 100% i 98%, IgM 85% i 96%. 16 lutego br. została złożona deklaracja CE, umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej.

– BioMaxima S.A. planuje wprowadzić własny test genetyczny służący do potwierdzana zakażeń koronawirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR, jako najskuteczniejszą, najbardziej wiarygodną metodę identyfikacji materiału genetycznego wirusa – czytamy w dalszej części komunikatu.

Po pojawieniu się informacji o zgłoszeniu testów do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce wczoraj o godz. 10.10 kurs spółki wrósł o 34,1 proc.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Taki wirus to niezły biznes. Półki w sklepach puste, leki wykupowane na masę, paliwo w kanistrach wywożą hahaha 😀

  • Coś jak wojna.

  • Gdzie to? Kto kupuje zapasy paliwa, gdy zaczęło tanieć? Kto jedzie za granicę, zawsze zabezpiecza się w niezbędne leki. Grypa zawsze wygania przeciwgorączkowe i inne łagodzące, a u rodzinnych lekarzy armagedon. Zamykają przedszkola i szkoły z powodu absencji.

 2. Ktoś tam ma łeb na karku, złoty interes, głupie ludzie wykupią każdą ilość na każdą cenę 🤣

 3. Czyli mamy już ten wirus w kraju – producent przecież musiał mieć materiał do testów.

 4. Bu… haha… ktoś się na tym wzbogaci

  • Ja się cieszę, że testy będą produkowane w Polsce. Lepsze to, niż sprowadzać za bajońskie kwoty.

   • W tym artykule nigdzie nie jest napisane, że to jest wyrób polski. Firma jedynie informuje o planach wprowadzenie własnego testu. A ja planuję być piękny i bogaty.

    • Firma informuje o wprowadzeniu do oferty, tak krajowej, jak i na rynek UE. Testy własne firmy, zgłoszone do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Lubelska Spółka Akcyjna z polskim akcjonariatem.

 5. Zrobiłem ten test i w okienku pojawiła się informacja, że jestem w ciąży.

 6. Wescie ludzie sie zastauwcie ja jezdzebpo europie i od 2miesiecy jezdze po kazdym kraju gdzie jest ten niby wirus i jakos k… Zyje a wy panike siejecie…. Jak bym mial takich glabow sluchac to w domu bym siedzial a nie po europie jezdzil… Zastanowic sie proponujie co sie pisze a bie panike sac jak sie z domu nie wychodzi bo sie boi glomby

 7. „Po pojawieniu się informacji o zgłoszeniu testów do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce wczoraj o godz. 10.10 kurs spółki wrósł o 34,1 proc.”

  i to jest główny powód rozgłasniania i straszenia ludzi tak straszna choroba. a to zwykla grypa jest

 8. ja słyszałem , że na koronowirusa skuteczny jest trunek pow 50 procent . Więc trzeba uruchomić aparaturę i się dezynfekować……………………

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9764zł 0.6%
  • GBP 4.956zł 0.12%
  • EUR 4.4671zł 0.03%
  • CHF 4.2018zł 0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka
   W Wojciechowie znów będzie wielkie kucie. Niebawem ruszają Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie
   Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym
   W niedzielę odbędzie się „Festiwal Młody Ziemniak”
   Pierwszy w sezonie zlot food trucków w Lublinie