Nowy kierunek studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dziś odbędzie się inauguracja

We wtorek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się inauguracja nowego kierunku studiów – Pielęgniarstwo. Naukę na bezpłatnych studiach podejmie 50 osób.

Katolicki Uniwersytet Lubelski uruchamia bezpłatne studia na nowym kierunku – Pielęgniarstwo. To pierwszy w historii tej uczelni kierunek studiów medycznych. Uroczystość inauguracji studiów rozpoczną się o godz. 11 w Auli w Budynku Biotechnologii przy ul. Konstantynów w Lublinie. Na nowy kierunek zapisało się 50 osób.

W programie zaplanowano wystąpienie rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego, a także dr. Zbigniewa Kędzierskiego, koordynatora kierunku Pielęgniarstwo. Po tym nastąpi immatrykulacja studentów, w tym ślubowanie. Wykład inauguracyjny „Pielęgniarstwo – zaszczytna służba bez ograniczeń” zaprezentuje prof. dr. hab. Wojciech Maksymowicz, Sekretarz Stanu MNiSW. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Pieśni i Tańca KUL.

Studia KUL na kierunku Pielęgniarstwo, są studiami I i II stopnia, studiami licencjackimi oraz magisterskimi. W programie studiów znajdą się zajęcia m.in. z anatomii, biochemii, biofizyki, mikrobiologii, fizjologii, psychologii i promocji zdrowia. Studenci odbędą również zajęcia praktyczne w trzech szpitalach w Lublinie.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

2 komentarze

 1. tęczowy bojownik

  A czemu nie gender studies? Szkoły potrzebują edukatorow seksualnych! Czyż nie to jest najważniejsze w demokratyczno tęczowo postępowym swiecie?
  Apeluje o przyjęcie do Polski uchodźców z Turcji uciekających przed reżimem z Syrii.

 2. ale po co kolejny ten sam kierunek w Lublinie? odpowiedź prosta…dla kasy. Nie ważne, że w całym Lublinie nie ma przyjęc do pracy, zablokowane etaty, zas absolwentów czeka bezrobocie lub kontynuacja jakichkolwiek studiów by przeczekać zły moment

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja