Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowy kierunek studiów na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dziś odbędzie się inauguracja

We wtorek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się inauguracja nowego kierunku studiów – Pielęgniarstwo. Naukę na bezpłatnych studiach podejmie 50 osób.

Katolicki Uniwersytet Lubelski uruchamia bezpłatne studia na nowym kierunku – Pielęgniarstwo. To pierwszy w historii tej uczelni kierunek studiów medycznych. Uroczystość inauguracji studiów rozpoczną się o godz. 11 w Auli w Budynku Biotechnologii przy ul. Konstantynów w Lublinie. Na nowy kierunek zapisało się 50 osób.

W programie zaplanowano wystąpienie rektora KUL ks. prof. dr. hab. Antoniego Dębińskiego, a także dr. Zbigniewa Kędzierskiego, koordynatora kierunku Pielęgniarstwo. Po tym nastąpi immatrykulacja studentów, w tym ślubowanie. Wykład inauguracyjny „Pielęgniarstwo – zaszczytna służba bez ograniczeń” zaprezentuje prof. dr. hab. Wojciech Maksymowicz, Sekretarz Stanu MNiSW. Oprawę muzyczną zapewni Zespół Pieśni i Tańca KUL.

Studia KUL na kierunku Pielęgniarstwo, są studiami I i II stopnia, studiami licencjackimi oraz magisterskimi. W programie studiów znajdą się zajęcia m.in. z anatomii, biochemii, biofizyki, mikrobiologii, fizjologii, psychologii i promocji zdrowia. Studenci odbędą również zajęcia praktyczne w trzech szpitalach w Lublinie.

(fot. pixabay.com)

2 komentarze

  1. tęczowy bojownik

    A czemu nie gender studies? Szkoły potrzebują edukatorow seksualnych! Czyż nie to jest najważniejsze w demokratyczno tęczowo postępowym swiecie?
    Apeluje o przyjęcie do Polski uchodźców z Turcji uciekających przed reżimem z Syrii.

  2. ale po co kolejny ten sam kierunek w Lublinie? odpowiedź prosta…dla kasy. Nie ważne, że w całym Lublinie nie ma przyjęc do pracy, zablokowane etaty, zas absolwentów czeka bezrobocie lub kontynuacja jakichkolwiek studiów by przeczekać zły moment