Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy taksówkarze uprzywilejowani. Pojadą po buspasach

Lubelscy taksówkarze otrzymali od miasta przywilej poruszania się po buspasach. Odpowiednie oznakowanie zostało już wykonane.

W Lublinie wprowadzono zmiany dotyczące korzystania z buspasów. Teraz, oprócz autobusów, trolejbusów i służb ratunkowych, będą z nich mogli korzystać taksówkarze. Na początek dotyczy to dwóch miejsc, gdzie znajdują się specjalnie wydzielone pasy dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Pracownicy odpowiedzialni za oznakowanie miejskich ulic, wykonali już odpowiednie napisy na jezdni. Dzięki temu, taksówkarze bez narażania się na mandat, mogą poruszać się buspasami na rondzie Kowcza, czyli skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Armii Krajowej.

Dodatkowo taksówki będą mogły się poruszać ulicą Lubartowską pod górę. Zmiana dotyczy jednak tylko odcinka od ulicy Bajkowskiego. Podobne rozwiązania, gdzie taksówki mogą się poruszać po pasach dla komunikacji miejskiej obowiązują w wielu miastach.

Lubelscy taksówkarze uprzywilejowani. Pojadą po buspasach

(fot. lublin112)
2015-08-10 20:20:26

28 komentarzy

  1. lewy pas na Witosa to nie kółko rożańcowe

    dla wiekszosci tych tumanów sałaciarzy przywilejem powinno być dopuszczenie ich do ruchu. Stają gdzie chcą, zawracają na podwójnych ciągłych, znaki mają za nic. Sałaciarzom z przywilejami mówimy: nie!

    • Koleszko. Wytlumacze Ci cos. Po pierwsze Salaciarze to osoby handlujace salata a nie taksowkarze. Po drugie zgodze sie z Toba co do bus-pasow to kpina. Tymi pasami powinni jezdzic wszyscy byloby szybcie i bezpieczniej. Co do naszej jazdy to popracuj pare dni jak my to zobaczysz
      Oczywiscie nie mowie tu o faktycznych kretynach bo tacy sa. Widze to i ja. Tylko jak zamowisz taxi to nie miej pretensji ze przyjade po Ciebie nie w 5 min czy 10 tylko za pol godziny bo bede jechal wg przepisow, a ze stajemy gdzie stajemy to jest wina tylko i tylko pasazerow poniewaz jest tak: pan stanie tutaj pan stanie tam a jak nie to fochhhhhh. Pozdrawiam.

  2. dlaczego bus pas na JPII nie może być dla wszystkich? nikomu by nik nie blokował ruchu a ułatwiłoby to wszystkim

Z kraju