Lubelscy studenci razem przeciwko nowotworom krwi. Rusza X edycja akcji HELPERS’ GENERATION

Od 10. grudnia, przez cały tydzień, na wybranych uczelniach w całej Polsce, studenci będą rejestrować potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych. W Lublinie akcja przeprowadzona zostanie na trzech uczelniach.

Studiują socjologię, ekonomię, matematykę czy prawo. Mieszkają w różnych regionach Polski, mają odmienne marzenia i plany zawodowe, ale jeden cel – znalezienie Dawców dla chorych na nowotwory krwi.

Działają w ogólnopolskiej społeczności – HELPERS’ GENERATION – dzięki której nie tylko niosą pomoc pacjentom onkologicznym, ale jednocześnie doskonalą swoje kompetencje liderskie.

Tegoroczna edycja projektu upłynie pod znakiem liczby 10 – X edycja projektu, 10 lat działalności Fundacji DKMS to ponad 1,4 mln zarejestrowanych Dawców i 6000 szans życie.

Różne regiony Polski, 989 akcji, 108 349 potencjalnych Dawców szpiku i 580 Dawców faktycznych – to liczby, podsumowujące 5 lat studenckiego projektu HELPERS’ GENERATION, którego pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. To między innymi dzięki tej akcji w bazie Fundacji DKMS jest obecnie zarejestrowanych 1,4 mln osób, z czego 6000 chorych już otrzymało szansę na nowe życie.

Tegoroczna, X edycja HELPERS’ GENERATION odbędzie na 3. lubelskich uczelniach, tj.: Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz Politechnice Lubelskiej. Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek, w przedziale wieku 18-55 lat. Waga, dopuszczająca do rejestracji w bazie, to nie mniej niż 50 kg.

Tutaj znajdziecie więcej szczegółów akcji.

(fot. mat org.)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Super. Ja wlasnie czekam na wynik typizacji potwierdzajacej. Jesli bedzie ok to w lutym oddam szpik. Trzymajcie kciuki 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL