Lubelscy studenci razem przeciwko nowotworom krwi. Rusza X edycja akcji HELPERS’ GENERATION

Od 10. grudnia, przez cały tydzień, na wybranych uczelniach w całej Polsce, studenci będą rejestrować potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych. W Lublinie akcja przeprowadzona zostanie na trzech uczelniach.

Studiują socjologię, ekonomię, matematykę czy prawo. Mieszkają w różnych regionach Polski, mają odmienne marzenia i plany zawodowe, ale jeden cel – znalezienie Dawców dla chorych na nowotwory krwi.

Działają w ogólnopolskiej społeczności – HELPERS’ GENERATION – dzięki której nie tylko niosą pomoc pacjentom onkologicznym, ale jednocześnie doskonalą swoje kompetencje liderskie.

Tegoroczna edycja projektu upłynie pod znakiem liczby 10 – X edycja projektu, 10 lat działalności Fundacji DKMS to ponad 1,4 mln zarejestrowanych Dawców i 6000 szans życie.

Różne regiony Polski, 989 akcji, 108 349 potencjalnych Dawców szpiku i 580 Dawców faktycznych – to liczby, podsumowujące 5 lat studenckiego projektu HELPERS’ GENERATION, którego pierwsza edycja odbyła się w 2013 roku. To między innymi dzięki tej akcji w bazie Fundacji DKMS jest obecnie zarejestrowanych 1,4 mln osób, z czego 6000 chorych już otrzymało szansę na nowe życie.

Tegoroczna, X edycja HELPERS’ GENERATION odbędzie na 3. lubelskich uczelniach, tj.: Uniwersytecie Medycznym, Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej oraz Politechnice Lubelskiej. Potencjalnym Dawcą szpiku może zostać każdy zdrowy człowiek, w przedziale wieku 18-55 lat. Waga, dopuszczająca do rejestracji w bazie, to nie mniej niż 50 kg.

Tutaj znajdziecie więcej szczegółów akcji.

(fot. mat org.)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Super. Ja wlasnie czekam na wynik typizacji potwierdzajacej. Jesli bedzie ok to w lutym oddam szpik. Trzymajcie kciuki 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie