690 680 960

Lubelscy strażacy wyjechali nad Jezioro Białe. Nie ma jednak mowy o wypoczynku (zdjęcia)

Kilkanaście dni spędzili nad Jeziorem Białym strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Lublin 4-Biłgoraj”. W tym czasie doskonalili swoje umiejętności.

Dobiegło końca tegoroczne zgrupowanie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Lublin 4-Biłgoraj”. Tak jak w latach poprzednich, zorganizowano je nad jeziorem Białym w Okunince. W tym czasie nurkowie doskonalili swoje umiejętności, które wykorzystują podczas działań związanych z ratownictwem wodnym.

Zgrupowanie trwało kilkanaście dni, codziennie strażacy brali udział w zajęciach teoretycznych, jak też realizowali ćwiczenia praktyczne. Składały się one z wielu istotnych bloków tematycznych. Skupiono się m.in. na zagadnieniach związanych z medycznymi aspektami nurkowania, ratownictwem i autoratownictwem nurkowym, ratowaniem życia i mienia na obszarach wodnych, konfiguracją sprzętu czy też bezprzyrządowymi i przyrządowymi metodami poszukiwawczymi.

Jednocześnie kolejni ratownicy zdobywali umiejętności, aby móc przystąpić do kursów specjalistycznych, a tym samym uczestniczyć w akcjach ratownictwa wodnego.

(fot. JRG Nr 4 w Lublinie)

Jeden komentarz

  1. Myślałam, że jak w tytule ,,nie ma mowy o wypoczynku” to, że już kogoś wyławiali

Kursy walut

  • USD 4.3518zł -0.51%
  • GBP 5.3364zł -0.1%
  • EUR 4.6856zł -0.12%
  • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas