Lubelscy policjanci skontrolowali ponad 550 kierowców, zatrzymali 16 praw jazdy

W czwartek lubelscy policjanci w ramach akcji ukierunkowanej na wykroczenia związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości skontrolowali ponad 550 kierujących. Efektem działań było zatrzymanie 16 praw jazdy za nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

W czwartek funkcjonariusze lubelskiej drogówki skontrolowali ponad 550 kierowców. Ujawnionych zostało prawie tyle samo wykroczeń. Nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Mundurowi zmuszeni byli do zatrzymania 16 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, a rekordzistą okazał się 43-latek, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 133 km/h.

Co więcej, policjanci ujawnili dwie osoby poszukiwane, kierującego pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów i amatora jazdy na podwójnym gazie.

W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń. Do wielu tragicznych w skutkach wypadków dochodzi wskutek m.in. nadmiernej prędkości.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. ci kolesie to moi ziomale – nie sa powolniakami i maja dynamit w nodze , choc z moja e60 535d nie mieliby szans , wczoraj taki jeden z audi na swiatlach chcial sie ze mna scigac , ale juz jak tylko ruszylem to go odsadzilem na 50 metrow hehehehe

 2. wiedzą gdzie jest 50km/h na trasie dwupasmowej i tam żerują

  • A tym złapanym sierotom prędkościomierze przestają działać na dwupasmówkach czy jak? Druga sprawa jest taka, że ilość pasów nie sprawia, że prędkość dopuszczalna na danej drodze się zmienia.

  • No tak. Bo zderzenie się z prędkością 80km/h zamiast przy prędkości 50km/h na drodze wielopasowej jest bezpieczniejsze niż zderzenie z taką samą prędkością na drodze 1 pasem ruchu. Urzeka mnie zawsze logika poganiczy. Dopisz jeszcze, że będziemy jedli czerstwe bułki jeżeli kierowcy nauczą się przestrzegać obowiązujących przepisów.

  • Ale takie ograniczenie prędkości w takim miejscu nie jest jakąś wiedzą tajemną i ograniczoną tylko do wiadomości policji. Jeśli ktoś czuje potrzebę dowartościowania się poprzez szybką jazdę proszę bardzo, tylko konsekwencje tego też trzeba brać na klatę. A suszą w takich miejscach bo dokładnie wiedzą w których miejscach kierowcy mają przepisy tam, gdzie plecy kończą swoją kulturalną nazwę.

 3. W publicznym samochodzie mundurowych nie ma potrzeby zakrywać numerów rej.

 4. Niezłą miejscówkę mają na Solidarności na wjeździe do Lublina od strony Warszawy. Stoją na zatoczce za łukiem i suszą. Jest tam ograniczenie do 70 kmh i przez to, że są 3 pasy to wszyscy prują ile się da, a za łukiem już czekają ze zmierzoną prędkością 🙂 jak jadę tam 70 kmh to się czuję jakbym stał w miejscu przy prędkościach jakie inni tam rozwijają 🙂

  • Onanis Samokopoulos

   Mylisz się, między zjazdem z al. Warszawskich a wiaduktem koło Ducha jest 50km/h – nie ma znaku podwyższającego prędkość do 70km/h, w drugą stronę tak samo. Dla mało spostrzegawczych fajna pułapka…

  • Mylisz się tam jest 50! i suszą tam bo ludzie zapominają że za zjazdem z wiaduktu Warszawska nie ma podwyższenia do 70!

 5. Łysy z włosami

  Widziałem kiedyś tych geniuszy w Astrze jak stali na Melgiewskiej na światłach u nie wiedzieli dlaczego wszyscy się na nich gapią. Inteligenci zapomnieli wyłączyć błyskotek i tak mijając jechali przez miasto.

 6. Szkoda że takich akcji nie ma w Puławach… od godziny 21 w tym mieście wogóle nie ma Policji… to co się dzieje na Lubelskiej po 21 do północy to masakra… palenie gum, wyścigi starymi gtuchotami bez tłumików… może Lublin 112 nagłośni temat bo pomimo zgłaszania tego przez aplikację KMZB nic się nie zmienia.

 7. pokarzcie choć jednego co przestanie jeździć po utracie prawka

 8. Szok, jak niektórzy podchodzą do ludzkiego życie. Za maksymalne przekroczenie prędkości nie powinno być mandatów, tylko obcięcie prawej ręki, wtedy może Ci bezmózgowcy zaczęli by myśleć, co robią i ile ludzi cierpi przez ich głupie wybryki. Matki potracili dzieci przez te wasze wygłupy.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7713zł 0.5%
  • GBP 4.8874zł 0.88%
  • EUR 4.4514zł -0.03%
  • CHF 4.141zł 0.09%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki
  Dzień Ziemniaka w Końskowoli. Będą pokazy i smaczne dania z ziemniaków