Lubelscy policjanci podsumowali rok 2017 z przymrużeniem oka

Jak każdy rok, także i ten mijający przyniósł lubelskim policjantom nietypowe, czasami zabawne i zaskakujące sprawy. W zestawieniu poniżej prezentujemy wybrane informacje, które znalazły się na czołówkach mediów, także tych ogólnopolskich.

Cała Polska poznała „mistrza” sztuk walki z Lublina, którego wyczyny zarejestrowała kamera monitoringu. Mimo, że kopanie nie było jego najmocniejszą stroną to dzięki dużej determinacji udało mu się „pokonać” trzy oświetleniowe słupki. Wartość strat oszacowana została na 2 500 złotych.

68-119443_g (1)

Bardzo dobrze pamiętacie zapewne nagranie z jednego ze sklepów w Lublinie, gdzie grasowali złodzieje. Mężczyźni kradli wszystko, co było w zasięgu ich rąk. Jeden ze sprawców był taki pijany, że w pewnym momencie padł na kolana, jednak nie przeszkodziło mu to w kontynuowaniu kradzieży. Po publikacji wideo z monitoringu dwaj panowie sami zgłosili się na policję, zaś „upadły” 41-latek został ustalony dzięki anonimowej informacji.

68-119440_g

Pewien złodziej nie krył żalu, po tym jak dowiedział się, że w sejfie, którego nie mógł otworzyć są pieniądze. 29-latek włamał się do jednej z firm i zabrał stamtąd sejf. Nie mógł go jednak otworzyć i porzucił sejf w krzakach. Przeleżał on tam cztery tygodnie pod śniegiem, w międzyczasie zaś policjanci złapali rabusia.

68-119431_g

Z kolei lubartowscy policjanci w lutym zatrzymali na obwodnicy Lubartowa pojazd z pasażerem w bagażniku. Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy, powiedział policjantom, że pasażer poczuł się zmęczony i poszedł spać do bagażnika. Interwencję zarejestrowała policyjna kamera.

68-119432_g

Za to ten nietypowy pasażer znalazł się na czołówka ogólnopolskich mediów. Otóż pewien kierowca przewoził na tylnym siedzeniu audi cielaka. Mężczyzna tłumaczył policjantom z Urszulina, że nie miał jak przewieźć zwierzęcia, więc włożył je do pojazdu osobowego. W dalszą podróż musiał udać się ze zwierzęciem pieszo, bo policjanci zabronili mu dalszej jazdy i ukarali 50-latka mandatem karnym.

68-119435_g

Pewien 43-latek przyjechał niemal pod drzwi komendy ciągnikiem rolniczym. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że mężczyzna był nietrzeźwy, nie miał ważnego OC i aktualnych badań technicznych pojazdu. Miał jednak pilną potrzebę odpowiedzi na pytanie natury prawnej, dotyczące dobrego adwokata. Kamera monitoringu uchwyciła jak 43-latek podjeżdżał pod komendę.

68-119441_g

Pasmo nieszczęść towarzyszyło nietrzeźwemu 27-latkowi, który szukał swoich kolegów. Mężczyzna utknął autem w rozpadlinie. Nie mógł się jednak wydostać z pułapki i w międzyczasie ubrudził się błotem. Kiedy chciał się obmyć w rzece zamoczył sobie ubranie. Rozpalił ognisko, aby się wysuszyć. Niestety po chwili spłonęło jego audi i spory kawałek łąki. Mężczyzna miał w organizmie 1,8 promila alkoholu.

68-119433_g

W policyjnym zestawieniu znaleźli się także poszukiwani za wszelkiego rodzaju przestępstwa, którzy chowali się przed policjantami w szafach, łóżkach czy pod zlewozmywakiem. Niektórzy z przestępców wpadli w ręce mundurowych, ponieważ zostawili na miejscu przestępstwa… swoje dokumenty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-12-28 09:50:43
(fot. wideo Policja Lublin)

18 komentarzy

 1. A mnie najbardziej podobal sie material jak jakas babka pociagu nie zauwazyla i wjechala na torowisko. Do tej pory uwazam ze nic nie przebilo glupoty tej laski.

 2. Lublin – miasto inspiracji. Powini jeszcze geniusza wysysającego benzynę odkurzaczem uwzględnić i tego „mundrego” od beemy co tankował gaz do bagażnika bo zapomniał, że nie ma butli.

  • Hahahahahahahahah dokladnie nagroda darwina dla nich 😉 brawo Wy

   • Pomyliłeś nagrody „Mistrzu”. Darwina dostaje się za usunięcie z puli swoich genów, poprzez głupie, niezamierzone, spektakularne, wyszukane i śmieszne samobójstwo. Kolo od BMW na gaz nie był z województwa lubelskiego. Widzę, że z was komentujący też nie liche są Bystrzaki 🙂

  • Tak, te dwa są najlepsze, wręcz światowa czołówka xD

   • ..rzutem na taśmę w końcówce roku ale ułańską fantazją wygrywają… Hej, lubelacy jeszcze rok się nie skończył!!!

  • Pomysłowości tych dwóch „gieniusiów” nic nie przebije!

 3. kłin najlepszy hahaah stary a glupi 🙂 pozdro Kłinie 🙂

 4. Wiklinowy Nocnik

  wiesniaki same tepe bez rozumu…

  • niewątpliwie masz jakiś kompleks małomiasteczkowy!!! Chyba że masz na myśli „wieśniaków” rodowitych z metropolii inspiracji…? A nie ma większego wieśniaka niż wieśniak miastowy…!

   • Jasne. Tylko dlaczego wiesniaki tak strasznie nielubia prawdy?! Tak strasznie się pienia jak Nazywa ich po imieniu???

   • Tylko wiesniak potrafi być wyjątkowo wredny msciwy. ham to ham. Dlatego tak.

 5. A ja sie pytam, czy dziadek bańkę na mliko odzyskał, a…?

 6. Brakuje jeszcze sprawy z gościem który wjechał ciągnikiem w szynobus oraz „legendarnej” napaści na Świadów Jechowych pod Bramą Krakowską (tego drugiego pewnie nie ma z uwagi na to, że poszukiwania sprawcy trwały pół roku).

 7. Jeszcze gościu co doniósł na poszukiwanego kolegę i poszedł przyglądać się zatrzymaniu, mimo że sam powinien siedzieć. Został przy okazji zatrzymany.

 8. A gdzie pan odkurzacz ?? 😀

 9. Ciekawe ile zawyżyli wyników z kmp.

 10. Statystyki podniesione ?pokażcie jak policja wykazuje się w łapaniu grożnych przestępców a co z handlarzami papierosów ? Pod Nową jak i ta każdym osiedlu handlują i co poicja zrobila ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!