Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy leśnicy w ferie zimowe zorganizują zajęcia dla dzieci

W czasie ferii dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z interesującej propozycji lubelskich leśników. Zdradzą oni tajniki dotyczące lasów, opowiedzą o swojej pracy nie zabraknie również zajęć praktycznych.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie na zbliżające się ferie zimowe przygotowała interesującą propozycję dla wszystkich małych miłośników przyrody. We wtorek 12 lutego zorganizują potkanie z lubelskimi leśnikami „Odwiedź nas i zrozum las”. Przeznaczone jest ono dla grup zorganizowanych liczących do 30 osób.

Leśnicy będą opowiadać o drewnie, czy las zimą zamiera, jak mądrze dokarmiać zwierzęta, dlaczego warto o tej porze roku odwiedzić las, wyjaśnią trudne pojęcia takie jak: zrzuty, babrzysko, trzebież, buchtowisko i nie tylko. Wspólnie z dziećmi wykonają pokarm dla ptaków i gadżety z produktów, do produkcji których wykorzystano drewno.

Nie zabraknie konkursów o tematyce przyrodniczo-leśnej, w których do zdobycia będą ciekawe nagrody. Będzie też można spróbować swoich sił w leśnych kalamburach lub zmierzyć się w miniturnieju gier planszowych. Zajęcia trwają 1,5 godziny, będą się rozpoczynać o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 13.30.Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona warto zapisać się wcześniej. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem maila: [email protected].

Nie oznacza to jednak, że osoby indywidualne nie mogą skorzystać z propozycji leśników. Dzieci i młodzież w towarzystwie opiekunów mogą przyjść pomiędzy 15.00 a 17.00. W tym przypadku nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania swojego udziału. Zajęcia odbywać się będą w Oratorium Centrum Kultury w Lublinie.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. A z zajęć praktycznych dzieci będą szukać padlych dzików.

    • A potem ASF znajdzie się w mieście. Wszyscy będą wtedy zdziwieni, skąd to się wzięło na moim podwórku przed blokiem.

      • Spokojnie w mieście są większe patogeny niź ASF, znam miejsca że elmenty ttylko patrzą komu co za jumać, przyłoźyć garsći poźyczyć 20gr, bo brakuje na prytę, a cychodajki po galeriach to sam syf.

Z kraju