Lubartów: 300 gram marihuany i amfetamina. Pięć osób zatrzymanych

Policjanci znaleźli blisko 300 gramów suszu marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy należących do pięciu mężczyzn z powiatu lubartowskiego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i wielokrotnego udzielania narkotyków innym osobom w tym także nieletnim.

Do pierwszych zatrzymań doszło w ubiegłą środę w Lubartowie. Patrolujący ulice miasta policjanci zauważyli dwóch mężczyzn wychodzących z terenu jednego z gimnazjów. Jeden z nich, 27–latek z Lubartowa był już w przeszłości karany za posiadanie i sprzedaż narkotyków. W trakcie legitymowania policjanci znaleźli przy nim niewielką ilość suszu marihuany – informuje KWP Lublin.

Jego o rok starszy kolega z gminy Lubartów nic podejrzanego przy sobie nie miał. W trakcie dalszych czynności lubartowscy kryminalni znaleźli blisko 200 gramów suszu marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy należących do zatrzymanych mężczyzn. W ciągu kolejnych dni wpadli trzej inni mężczyźni w wieku 26, 24 i 23 lat z Lubartowa i gminy Ostrówek. Również u nich policjanci znaleźli narkotyki – dodaje KWP Lublin.

W sumie mundurowi zabezpieczyli blisko 300 gramów marihuany i kilkanaście gramów amfetaminy. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania i udzielania narkotyków innym osobom. Jak ustalili policjanci, jednym z klientów był nieletni 16–latek z gminy Lubartów.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lubartowie 27–latek, który już w przeszłości był karany za przestępstwa narkotykowe trafił na 3 miesiące do aresztu. Będzie on odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy. Pozostali czterej zatrzymani zostali oddani pod dozór policji. Za posiadanie i udzielani narkotyków grozi do 8 – lat pozbawienia wolności.

2013-10-28 11:20:29
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7143zł -0.59%
  • GBP 4.8665zł -0.33%
  • EUR 4.3979zł -0.18%
  • CHF 4.081zł 0.01%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie