690 680 960

Ul. Zemborzycka: Wjazd na posesję z jednego pasa? Poprawiają remontowy bubel

Na ul Zemborzyckiej trwa właśnie poprawianie remontowego bubla jaki zafundowano właścicielom posesji. W namalowanej podwójnej ciągłej wzdłuż środka ulicy zapomniano o przerwach na wjazdy.

O sprawie poinformował nas w piątek czytelnik, który zauważył, że drogowcy zrywają na wysokości wszystkich wjazdów na posesje namalowaną podwójną ciągłą. Poziome oznakowanie uniemożliwiało wjazd od strony ul. Kunickiego w lewo na wszystkie posesje natomiast od ul. Diamentowej w lewo na posesje położone po drugiej stronie ulicy Zemborzyckiej.

Jak się dowiedzieliśmy od właściciela jednej z firm położonych w pobliżu ulicy, większość miała problem z dostawami, ponieważ kierowcy nie mieli jak skręcać na posesje, podobnie zresztą jak mieszkańcy. Po interwencji w tej sprawie rozpoczęto zrywać z nowej nawierzchni pasy.

W poniedziałek rano ekipa drogowców od nowa nanosi na ul. Zemborzyckiej poziome oznakowanie na wysokości wszystkich wjazdów na posesje. W kilkunastu lokalizacjach stoją teraz pachołki zabezpieczające nowo namalowane pasy. Teraz będzie można swobodnie, bez łamania przepisów, wjechać pod dom lub do firmy.

-Wcześniej myśleliśmy, że tak ma być. Aby nie blokować przejazdu na ruchliwej ul. Zemborzyckiej skierowano cały ruch na oba pasy w jednym kierunku. I tak aby pojechać w stronę Bychawy, trzeba było skręcić w kierunku ul. Kunickiego i gdzieś tam zawrócić – mówi właściciel jednej z firm. -Jak ostatnio jechał mój dostawca to musiał zawracać w rejonie ul. Diamentowej aby do mnie dojechać, zrobił co prawda kilkaset metrów więcej ale nie złamał przepisów. Tak musiałby przejeżdżać przez podwójną ciągłą – dodaje.

To nie koniec zmian w poziomym oznakowaniu ulicy Zemborzyckiej. Jeszcze dzisiaj na naszej stronie kolejny materiał.

2013-10-28 11:11:33
(fot. lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…