Łowił na Zalewie Zemborzyckim niedozwoloną metodą. Dostał 500 zł mandatu (zdjęcia)

W sobotę wędkarze łowiący ryby nad Zalewem Zemborzyckim powiadomili funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej, że jeden z wędkarzy łowi ryby niedozwoloną metodą. Mężczyzna został ukarany mandatem.

W sobotę funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej wspólnie z patrolem Społecznej Straży Rybackiej, po sygnale od wędkarzy, postanowili skontrolować jednego z wędkujących z pontonu mężczyzn.

Jak się okazało poławiał on na Zalewie Zemborzyckim ryby metodą trollingową. Jak informują funkcjonariusze PSR i SSR, metoda ta od kliku lat jest metodą zabronioną w całym Okręgu Lubelskim.

Mężczyzna, który poławiał w ten sposób ryby, został ściągnięty na brzeg, gdzie otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Trolling jest jedną z metod połowu ryb drapieżnych polegająca na ciągnięciu wędką przynęty na żyłce lub lince za łodzią. Ruch przynęty imituje ruch ryby i prowokuje do ataku.

(fot. SSR)

Zobacz również

28 komentarzy

 1. skoro spining jest dozwolony to dlaczego trolling jest zabroniony , ja nie rozumiem W sumie to jedno i to samo , chyba zazdrość zżera tych co nie mają łódki a nawet pontonu

  • Dokładnie jest tak jak piszesz ! Ale wcześniej takie „społeczne” donosicielstwo było nietolerowane. Konfidentów jasno się określało ! Ale teraz byle głupek z coś nagra i od razu na policję ale nie ma świadomości że sam nie jest święty i każdemu zdarzy coś popełnić 🙂 Teraz wszyscy na siebie kręcą bat nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

  • Wcale nie bo kołowrotkiem możesz rozpędzić wędkę do 10km/h a z pontonu do 11km/h 😉
   Chyba że by tak mieć kołowrotek elektryczny – ciekawe co przepisy na to?

   • Nie znam się na wędkowaniu ale wydaje mi się,że wędkę trzyma się w ręku a nie rozpędza…
    No ale jak pisałem-nie znam się.

    • Oczywiście że w ręku
     Chodzi o to że kręcąc korbką od kołowrotki żyłka porusza się w wodzie z jaką tam prędkością.
     A jak płynie dajmy na to taki ponton napędzany silnikiem żyłka porusza się w wodzie owiele szybciej – teraz i Ty powinieneś zrozumieć to co chciałem przekazać w poprzednim komentarzu 😉

   • Ty jesteś taki głupi, czy tylko udajesz? „konfidentów się skreślało”, a potem płacz, że ryb nie ma, bo kłusole wybrali.

 2. Powinien dostac 1000 zl.

  • np. taki Olek 🙂 Żal mi Cię człowieku !!! Kiedyś się w czymś pomylisz a wszyscy napiszą POWIESIĆ OLKA !!!

 3. Sran…e w banie , ani to specjalnie efektywne ani nie wiadomo po co zabronione. Weżcie się za kłusowników nad Wisłą , tam dopiero ciągną sieciami.

 4. Tu nie jest ważne jak łowił tylko zdanie. „………….funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackiej wspólnie z patrolem Społecznej Straży Rybackiej……….” Co to za twór i czy to jest legalne?

  • Zauważ że teraz w Polsce nic nie jest ważne ani nie ważne !!! O wszystkim zadecyduję ch. wie kto??? Państwo z dykty czy z tektury ? Jedna zapałka i przechodzimy pod rządy EU czyli Niemiec co już niebawem nastąpi po „wyborach’ prezydenckich w 2020r. ostatni gasi światło. Pozdro !!!

 5. Społeczna Straż Rybacka a co to za nowy twór ? to coś jak ormo tylko takie wodne ormo. Jak widać społeczniaków w Polce nie brakuje

 6. Nie znam się, więc się nie wypowiem. Wbrew panującej modzie;)

 7. Brawo PSR, brawo SSR, prawo jest po to żeby go przestrzegać.

 8. Osób łowiących w ten sposób jest sporo jest kilka łódek na zalewie co są prawie codziennie i łowią ryby dla zarobku sprzedają towar później do restauracji sandacz jest najdroższy nie przestrzegają żadnych limitów i przepisów .

 9. Kiedyś dryfawice i wontony teraz łodzie boczne sonary echosondy kłusownictwo ewulowało.

 10. Czytam te komentarze i nie wierzę, człowiek łamie prawo jakie by ono nie było, pewnie przepis. Odpowiednie służby (tak te utwory są legalne) zjawiają się na miejscu celem ukarania a tu debata o tym co to za twór psr i ssr oraz że ludzie to konfidenci. Oby więcej takich konfidentów skoro sami nie potrafimy dostosować się do przepisów.

  • Następny rodzynek o duszy NIEWOLNIKA cyt.”człowiek łamie prawo JAKIE ONO BY NIE BYŁO” Hitler nakazał mordować Polaków i Żydów więc tacy jak Ty mordowali bo TAKIE PRAWO bez zastanowienia czy te „przepisy” są okey !

 11. Mur… nie potrafisz przestrzegac prawa ale jednak cos tam czytasz, ale pewnie bez zrozumienia, to juz miej pretensje do rodzicow.

  • Jesteś młody i głupi zatem ale oki. Więc coś Ci powiem. Kiedyś za prl’u prawie wszystko było na „kartki” mięso wędliny wódka itp. jak chciałeś zorganizować wesele chrzciny czy święta każdy działał „bezprawnie” i nikt nikogo nie podp. .lał ! Chyba że w rodzince trafił się UB’ek ale takimi nikt ręki nie podawał !

 12. Trolle są już nawet na Zalewie.

 13. NIe rozumiem tej zabawy jedzeniem…..

 14. Hahaha co za konfidencja wśród miesiarzy, ja nic nie złowiłem to i ty nic nie będziesz miał.

 15. Jak tam można łowić ryby jak tam nocą szamba wpuszczają do zalewu.

 16. Mur pomylic to ty sie mozesz na kasie w biedronce, tu zrobil to celowo bo karta sie musi zwrocic i rybka na swieta musi byc

 17. Zawsze jak nie rybę to guwno złapiesz ,więcej szamba do zalewu i konkurentów.Tego nam potrzeba.

 18. Dobrze brawo szkodników trzeba tepić bo to czyste cwaniactwo. Tacy ludzie zawsze kombinują jakby tu ugrać swoje bez liczenia się z innymi np w kolejce czy w ruchu drogowym.wciskając sie na bezczelnego

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach