Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Łowcy cieni” w akcji w woj. lubelskim. Trzy kobiety zatrzymane w ramach włoskiego śledztwa

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, przy wsparciu BMWP KGP, zatrzymali 3 Polki poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości. Kobiety były ścigane w związku z podejrzeniem udziału we włoskiej grupie przestępczej i prania pieniędzy.

Policjanci z grupy „łowców cieni” Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z mazowiecką Krajową Administracją Skarbową, przy wsparciu Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, zatrzymali 3 Polki, w wieku od 44 do 47 lat.

Kobiety były poszukiwane Europejskimi Nakazami Aresztowania przez włoski wymiar sprawiedliwości w związku z podejrzeniem udziału w grupie przestępczej i prania pieniędzy. Działania zrealizowano w ramach projektu I-CAN (Interpol Cooperation Against Ndrangheta). Funkcjonariusze przeprowadzili działania w Warszawie oraz w województwie śląskim i lubelskim.

Akcja zatrzymania kobiet ma związek ze śledztwem włoskich organów ścigania, dotyczącym grupy przestępczej wytwarzającej nierzetelną dokumentację, na podstawie której dokonywano oszustw podatkowych na szkodę włoskiego budżetu państwa oraz prania pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności.

Z informacji przekazanych przez stronę włoską wynika, że wartość fikcyjnych transakcji, poprzez które uszczuplano budżet włoskiego państwa, szacuje się na kwotę ponad 50 mln euro. Wobec zatrzymanych kobiet została wszczęta procedura ekstradycyjna do Republiki Włoskiej.

(fot. źródło CBŚP)

2 komentarze

  1. To już prać nie wolno? To co mam chodzić w brudnych gaciach?