Łosie zawędrowały do Lubartowa. Jeden spadł ze skarpy i zginął

W czwartek lubartowscy policjanci otrzymali informację o dwóch łosiach spacerujących po ulicach miasta. Niestety, dla jednego z łosi, wyprawa zakończyła się tragicznie.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na ternie Lubartowa, w rejonie ul. Lubelskiej. Policjanci otrzymali informację, że samica łosia spaceruje z młodym po obrzeżach miasta. Według zgłoszenia, miało dojść do zderzenia zwierzęcia z pojazdem osobowym. Kiedy na miejsce przybyli mundurowi wystraszone zwierzęta rozbiegły się.

– Młody łoś wbiegł na teren jednej z firm gdzie został uwięziony. Przestraszone zwierzę bezskutecznie próbowało się wydostać na wolność. Bramy wyjazdowej na ulicę Lubelską pilnowali policjanci, którzy nie chcieli dopuścić do tego, by przestraszone i ranne zwierze wybiegło wprost na ruchliwą ulicę Lubelską. Niedługo potem młody łoś został uśpiony przez lekarzy weterynarii i wywieziony w bezpieczne miejsce do Lasów Kozłowieckich – relacjonuje zdarzenie mł. asp. Grzegorz Paśnik z lubartowskiej Policji.

Z kolei drugie zwierzę, uciekając w stronę wyrobiska dawnej kopalni piachu przy ul. Hutniczej, spadło ze skarpy. W wyniku upadku samica zginęła.

2017-02-04 10:32:00
(fot. Policja Lubartów)

Zobacz również

13 komentarzy

 1. POwroty z imprez bywają trudne 🙂

 2. tylko ło-siii… tylko ło-siii…
  tylko łosi,
  tylko ło-si! żal!

 3. „drugie zwierzę,uciekają w stronę wyrobiska”…

 4. Pokazać skarpę!!!

 5. Nie zatrzymał się do kontroli i po pościgu stracił panowanie nad sobą.

 6. Czy mlody los sobie poradzi?zal serce sciska

 7. Łosie to bardzo sympatyczne i ciekawskie zwierzęta. Raz widziałem jak stał na skraju lasu, na ścieżce – i wyglądał samym łbem na okolicę.

 8. W ubiegłym tygodniu widzialam 3 łosie koło Niedrzwicy… Teraz czytam ze jednego rozjechali a drugiego wypłoszyli i zginął…Na litość boską nauczcie się wszyscy żyć spokojnie w zgodzie z naturą. Łosie nie rzucają się na ludzi! Zresztą i tak już tylko jeden został z tych trzech…

  • Tak, bo tylko trzy łosie żyły w całym województwie a teraz został już tylko ten jeden. Strach pomyśleć co będzie gdy ktoś potrąci łosia pod Włodawą. Populacja trzech łosi zagrożona!

 9. W Lubartowie zawsze było dużo łowców.

 10. Od cholery łosie są sympatyczne ,łatwo się wkurzają i nie potrafią odpuścić tak że powodzenia życzę gdy zacznie cie ganiać bydlę większe od konia .Lepiej się do nich nie zbliżać bo to nie pluszaki .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu