690 680 960

Łoś nagle pojawił się na drodze. Doszło do zderzenia opla z dzikim zwierzęciem

Wczoraj wieczorem na drogę krajową nr 19 w Wincentowie łoś wtargnął na jezdnię. Kierujący oplem nie zdołał uniknąć zderzenia z dzikim zwierzęciem. 

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 19. W godzinach wieczornych, na wysokości miejscowości Wincentów w powiecie lubartowskim, pojazd osobowy zderzył się z dzikim zwierzęciem. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wynika z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie, przed poruszający się samochód osobowy marki Opel, nagle wbiegł łoś. Doszło do zderzenia. Kierowcy na szczęście nic się nie stało, a zwierzę oddaliło się z miejsca kolizji.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze. Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody.

Pamietajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach.

7 komentarzy

 1. A wczoraj w metowskim lesie tez łoś zostal potracony przez auto. I znak drogowy uwaga zwierzeta lesne nie pomógł. Jezdzicie ostrozniej i wolniej. Łosie maja teraz okres godowy i się przemieszczają.

 2. Chciałbym poznać wersję łosia.

 3. „podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia” -to nie przystoi najlepszym kierowcom Europy.
  Na forum piszą, że na drodze nie można: stać, siedzieć, leżeć, klęczeć, więc to niech łoś się zastosuje do przepisów. Kierowcy się spieszy, więc przepisów przestrzegać nie musi.

 4. Około 5 rano,to gimbus..,och przepraszam redakcja jeszcze spała? Było podobne zdarzenie,kierowca uciekł.

 5. Łoś niestety jest gorszy od sarny ,bo biegnie pędem i ma gdzieś czy coś jedzie

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.0199zł -0.01%
 • GBP 5.0597zł -0.12%
 • EUR 4.3334zł -0.11%
 • CHF 4.6027zł 0.1%

Polub nas