Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lokomotywa wbiła się w wagony towarowe. Maszynista został ranny (zdjęcia)

Maszynista trafił do szpitala po tym, jak lokomotywa z impetem wjechała w wagony towarowe. Nie ma utrudnień w ruchu pociągów. Trwa ustalanie przyczyn wypadku.

W poniedziałek w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wypadku kolejowego. Zdarzenie miało miejsce w trakcie manewrów lokomotywy spalinowej należącej do spółki PKP Cargo. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, lokomotywa nie wyhamowała i uderzyła w skład wagonów towarowych.

Kilka z wagonów uległo wykolejeniu, uszkodzona została również sama lokomotywa. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Jak nam przekazano, w wypadku poszkodowana została jedna osoba. Maszynistę po opatrzeniu przetransportowano do szpitala. Mężczyzna był przytomny, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Obecnie prowadzone są czynności mające na celu ustalenie szczegółowych przyczyn wypadku. Jak zapewniają przedstawiciele PKP, zdarzenie nie ma wpływu na ruch na szlaku Łuków – Terespol, który to odbywa się bez żadnych utrudnień. Wszystko dlatego, iż wszystko wydarzyło się na bocznym torze. Sprawą zajmie się specjalna komisja.

Lokomotywa wbiła się w wagony towarowe. Maszynista został ranny (zdjęcia)

Lokomotywa wbiła się w wagony towarowe. Maszynista został ranny (zdjęcia)

8 komentarzy

  1. Pewnie rower mu wyjechał.

  2. podajcie wiek lokomotywy…

  3. Jaja sobie robicie, a to był ZAMACH!

  4. idealna pozycja do wymiany wózków w Eaosie 😀

  5. pewnie szpieg zza buga dla ruskich

  6. Byłem przy peronie, to huk był jak by okna leciały z bloku, człowiek nie wiedział co się dzieje. Błąd maszynisty choć ze zdrowiem też nie bardzo. Dobrze że pracownik PKP nie podszedł bliżej do zapiecia bo by była jedna ofiara.

Dodaj komentarz

Z kraju