Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Biegali po schodach na szczyt Pałacu Kultury i Nauki. W mistrzostwach wzięli udział również strażacy z Lubelszczyzny (zdjęcia)

Już po raz 5 strażacy z całego kraju rywalizowali w biegu schodami na szczyt Pałacu Kultury i Nauki. Zawodnicy mieli do pokonania 30 pięter i około 800 schodów.

W sobotę 16 września w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu po Schodach – Wieżowiec 2023. Zostały one zorganizowane już po raz 5., wzięli w nich udział strażacy z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, a także pozostałych jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Zadaniem uczestników było wbiegnięcie na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, mając na sobie pełne umundurowanie ochronne, oraz sprzęt ochrony układu oddechowego. Zawodnicy mieli do pokonania około 800 schodów. Zawody zostały rozegrane w 5 kategoriach: Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna 70+, Pary mieszane MIX, Ochotnicze Straże Pożarne i Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, a także kobiety.

W tym roku do mistrzostw zgłoszona została rekordowa ilość 212 drużyn. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszego regionu. Najlepiej spisali się druhowie z OSP KSRG Łęczna, którzy w klasyfikacji OSP zajęli wysokie 4 miejsce. Na 9 miejscu w klasyfikacji MIX uplasowało się OSP KSRG Niemce, a na 11 miejscu w klasyfikacji PSP – KP PSP w Krasnymstawie a OSP Babin na tej samej pozycji w klasyfikacji OSP. Jednostka OSP Radzięcin z gminy Frampol zajęła 13 miejsce a Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie 28 miejsce.

Najlepszy zawodnik w biegu na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki Mariusz Pustuła z KP PSP Myślenice osiągnął czas 4:59 minuty.

6 komentarzy

  1. Gratki !

  2. OSP dużo lepsze w zawodach niż PSP. I to pięknie pokazuje kto wkłada mundur z pasji a kto dla kasy. Taki mój wniosek się tutaj nasunął.

    • Oczywiście gratuluję i szanuję wysiłek, lecz nie zawsze pierwsi w ćwiczeniach są pierwsi w boju. Mimo to bardzo doceniam i podziwiam wszystkich uczestników i uczestniszki.

    • Może dlatego że nie wszyscy najlepsi z psp biorą udział. A osp też bierze kasę więc już nie drąż…

    • Arytul sugeruje że tak jest. Lokalne OSP najlepsze ALE w swojej KATEGORII. Proponuje zweryfikować czasy w jakim dotarli na górę a cofniesz co napisałeś.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport