Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Leśnicy organizują akcję. Będzie można posadzić swoje drzewo i upiec kiełbaski na ognisku

Wspólne sadzenie lasu, spacer po szkółce leśnej, ciepły posiłek oraz biesiada przy ognisku. To tylko część tego, co na sobotę zaplanowali leśnicy w Kozłowieckim Parku Krajobrazowym.

W najbliższą sobotę, 1 kwietnia, Nadleśnictwo Lubartów organizuje akcję wspólnego sadzenia lasu. Każdy chętny będzie mógł własnoręcznie posadzić sadzonkę drzewa, oczywiście pod czujnym okiem leśników. Będą oni nie tylko służyć pomocą, lecz również udzielą fachowych porad i opowiedzą ciekawostki na temat swojej pracy.

Jednak to nie wszystko. Zaplanowano bowiem również dodatkowe atrakcje. Będzie spacer po szkółce leśnej, gdzie można zapoznać się z pracą leśnika, do tego ciepły posiłek oraz wspólna biesiada przy ognisku. Ustawiony zostanie także namiot edukacyjny, w którym uczestnicy posłuchają odgłosów lasu, przetestują swoją przyrodniczą wiedzę biorąc udział w leśnym kole fortuny, a dla najmłodszych za prawidłowe odpowiedzi przewidziano drobne upominki.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do osób indywidualnych, jak też rodzin z dziećmi. Ma ono na celu popularyzację wiedzy na temat pracy leśnika, jak też promocję lasów, jako miejsca do aktywnego spędzania czasu i odpoczynku dla całych rodzin. Całość rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie kwatery myśliwskiej Stary Tartak w miejscowości Nowodwór na terenie Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego i potrwa do około godz. 14.00.

(fot. RDLP/zdjęcie ilustracyjne)

29 komentarzy

 1. … akcja bardziej propagandowa typu ” ocieplanie wizerunku leśnika ” … wszyscy krytykują masowe wyręby lasów , a tu proszę , My też sadzimy las , jego ogólny areał nie spada … tylko tniemy lasy stare , 100-150-letnie , najbardziej wartościowe , a mała sadzonka to nie to samo … ale partia wiodąca potrzebuje miliardów na rozdawnictwo i utrzymanie władzy

  • bierz bimber i wbijaj

  • Stare lasy są najbardziej wartościowe?? pod jakim względem, raczej nie ekologicznym xd tym bardziej estetycznym jak wszystko się powywala lezy ulega degradacji i nic z tego nie ma. 150 letnie drzewa pod względem ekonomicznym tez nie sa najbardziej wartościowe. Więc chyba nie wiesz o czym mówisz xd

  • Zgadzam się

 2. Lubelskie jest jednym z kilku najsłabiej zalesionych województw w kraju, ale kto by się tym przejmował…kasa musi się zgadzać, wycinki trwają, również w lesie kozłowieckim, ścieżki rozjeżdzone ciężkim sprzętem i gołe place tam gdzie był las

  • Jak co roku od kiedy jeżdżę rowerem po Lasach Kozłowieckich (z 15 lat już będzie). I tak – wiem, teraz tną bardziej, niedługo nie będzie lasów, niczego nie będzie itp. Tylko po co są ponumerowane działki leśne przy drogach w parku krajobrazowym?

 3. Nie trzeba sadzić drzew, wystarczy ich nie wycinać. Las rośnie sam, nie potrzebuje człowieka. Ograniczenie gospodarki leśnej, zwłaszcza w cennych rejonach powinno być jezdnym naszym priorytetem.