Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

– Ledwo uszliśmy z życiem. Kawałek elewacji spadł na chodnik

W minioną sobotę niewiele brakowało, aby nasz czytelnik nie dotarł na Noc Kultury. Dosłownie tuż przed nim upadł pokaźnych rozmiarów kawałek elewacji budynku Instytutu Psychologii UMCS.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w rejonie budynku Instytutu Psychologii UMCS przy Placu Litewskim. Przed naszym czytelnikiem, który zmierzał na Noc Kultury, spadł sporych rozmiarów kawałek elewacji. Fragment upadł niespełna metr od pieszych idących w grupie.

O stan budynku zapytaliśmy biuro prasowe UMCS.

– Pragnę poinformować, że nawet kilka razy w miesiącu służby techniczne UMCS dokonują oględzin elewacji i wszystkie zauważone lub zgłoszone inną drogą awarie usuwają na bieżąco. W ostatnim okresie, m.in. 23 maja br., zauważono odspojone fragmenty tynku od ul. Radziwiłłowskiej, zamówiono specjalistyczny sprzęt oraz 25 maja usunięto odstające fragmenty tynku i prowizorycznie zabezpieczono miejsca ubytku. W tym tygodniu prace naprawcze prowadzone będą od ul. 3 Maja. Wszystkie te przeglądy prowadzone są dodatkowo, poza obligatoryjnymi terminami kontroli wynikającymi ze stosownych przepisów. Ubolewamy nad tym, że osoba, która omal nie została poszkodowana, nie zgłosiła tego faktu od razu np. na portierni budynku Instytutu Psychologii lub Kierownikowi obiektu. Reagujemy natychmiast na takie sygnały. O tym, że budynek Instytutu Psychologii potrzebuje pilnych oraz kosztownych prac remontowych wiemy i od wielu lat podejmujemy liczne działania, aby sprostać wyzwaniom w tym zakresie. Należy podkreślić, że Uczelnia nie mając możliwości finansowych pozwalających na samodzielne wykonanie tak poważnych remontów, od wielu lat podejmowała starania dotyczące pozyskania zewnętrznych środków finansowych zarówno unijnych, jak i ministerialnych. Niestety, próby te nie zakończyły się sukcesem. Wszyscy żywimy wielki sentyment do tradycji akademickich realizowanych przez UMCS w gmachach przy Placu Litewskim, lecz musimy podejmować decyzje racjonalne, a zarazem trudne. Dlatego w styczniu br. podjęliśmy taką niełatwą decyzję o sprzedaży budynków Instytutu Psychologii i Wydziału Politologii. Decyzja ta wynika z niskiej i ograniczonej funkcjonalności dydaktycznej charakteryzującej oba gmachy – poinformowała nas Katarzyna Kozielewicz z Biura Prasowego UMCS.

18815947_1690901564272175_189539505_n

2017-06-06 18:00:30
(fot. nadesłane Marcin)

8 komentarzy

 1. Przecie wyraznie widać, że takiego kawałka brakuje u dołu. Niech czytelnik nie przegina, odszkodowania nie wyrwie. Co innego jak by w baniak na starówce oberwał i zgonił na stan elewacji bo w pomroczności jasnej, nie zauważył od kogo.

 2. @hahaha
  Odszkodowania nie wyrwie, bo żadnej szkody nie poniósł 🙂

 3. To się wali i nie nadaje do sprzedania , Litewski odstawiony a z tyłu ruina >

  • Studętkom jezdem to wiem że....

   Bo to widzisz pan, panie „olo”, jak studenty płacą mało, albo wcale za swoje 5-10 letnie studiowanie, to kasy na remont nima skont brać, kjurwa mać.

 4. A może czas zapoczątkować chodzenie w kaskach po Mieście Inspiracji?

 5. spadł na chodnik i …. pozostał w jednym kawałku… studencino, sławny chcesz być? To zrób coś konstruktywnego dla ludzi

 6. A pałace ktoś sobie kupi i ze dwa wypasione hotele w centrum będzie miał.

 7. Studentom za okupacji spadały ma głowę całe elewacje, a jakoś przeżywali, temu spadł metr przed nosem kawałek tynku i … ledwie uszedł z życiem… co za eteryczne pokolenie…