Łęczna: Kilogram narkotyków w fordzie. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn

Policjanci z Łęcznej zatrzymali czerech mężczyzny, którzy odpowiedzą za obrót narkotykami w znacznych ilościach. Zabezpieczono ponad kilogram marihuany.

W piątek w miejscowości Zofiówka gm. Łęczna około godz. 21.00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Mondeo. Za kierownicą siedział 29–letni mieszkaniec gm. Ludwin. Funkcjonariusze podczas kontroli pojazdu na przednim siedzeniu ujawnili reklamówkę z suszem roślinnym.

Przeprowadzono badanie narkotesterem wykazało, że susz w reklamówce to marihuana. Łącznie zabezpieczono kilogram narkotyku. Mundurowi zatrzymali także 29-latka.

– W wyniku dalszych czynności policjanci ustalili pozostałych mężczyzn zajmujących się procederem narkotykowym. Już następnego dnia policjanci zatrzymali 27–letniego mieszkańca gm. Wólka Lubelska. Jak się okazało to właśnie on pośredniczył w przekazaniu kilograma marihuany 29–latkowi za kwotę 12. tys. zł. Ponadto policjanci ustalili, że w styczniu br. również zbył za 6 tys. zł. pół kilograma marihuany, która następnie trafiła w ręce mieszkańca gm. Łęczna – informuje sierż. szt. Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Policjanci sprawdzili mieszkanie 27–latka. Tam podczas przeszukania w jego pokoju w zatyczce od dezodorantu oraz w bluzie w kieszeni znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu. To była również marihuana.

– Do tej narkotykowej sprawy policjanci w niedzielę zatrzymali kolejne osoby. W ręce kryminalnych z Lublina wpadł 27–letni diler mieszkaniec Lublina. Z kolei w ręce łęczyńskich policjantów wpadł 37–letni odbiorca mieszkaniec gm. Łęczn – dodaje sierż. szt. Magdalena Krasna.

W niedzielę mieszkańcy gm. Ludwin oraz gm. Wólka Lubelska zostali doprowadzeni do prokuratury gdzie usłyszeli zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Dodatkowo mieszkaniec gm. Wólka Lubelska usłyszał zarzut posiadania marihuany. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

W poniedziałek przed oblicze prokuratora doprowadzono ich kompanów. Przedstawiono im zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Sąd wobec nich zastosował również środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch i trzech miesięcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwa jakich się dopuścili zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

2015-02-10 09:27:03
(fot. Policja Łęczna)

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Wielki sukces lubelskiej policji! Będzie mniej ćpunów wstrzykujących sobie tą całą marihuanę. Pogratulować!

 2. Ta marihuane to powinni zalegalizowac i by nie szli do pierdla ludzie.

 3. ten szmaciaż z łencznej za zabicie 19latki dostał tylko 4lata

  • Tak właśnie jest skonstruowane prawo w tym Ciemnogrodzie. Za używkę, która jest najmniej szkodliwa ze wszystkich innych, również legalnych; mogą skazać na 12 lat!!!!!!!, a za zabójstwo na 4 lata. Jasno z tego porównania wynika, że zabójstwo jest mniej szkodliwe społecznie, niż przewożenie rośliny, a ludzie, którzy palą MJ i tak będą palić, tego nie zmienią, ale mają motywacje do pozamykania wszystkich w więzieniach. Prawda jest taka, że „rząd” doprowadził do sytuacji, w której trzeba się zaopatrywać u dilera, czyli „rząd” tak naprawdę popełnia przestępstwo, biorąc pod uwagę bardzo niską szkodliwość MJ. Ludzie, ten DEBILIZM trwa już kilka lat!!!!!!!!!

 4. Śmiech na sali 12 lat za jakiegoś ziemniaka z ziarnami kifami ;/ Za oceanem bogacą się na legalnej marihuanie a u nas spektakularna akcja policji, bo zatrzymali kogoś z trawką. Pewnie jakby zalegalizowali marihuanę w Polsce to ta cała policja nie miała by nic do roboty ;/

 5. Wstrzykiwac marihuane? Człowieku wracaj na reedukacje…

  • Myślę [mam nadzieję], że to był cynizm, ponieważ w Ciemnogrodzie strzykawka jest symbolem jakiego „narkotyku”, jak Marysia, na przykład.

 6. Śmiech na sali policjant zabił.na pasach młoda dziewczynę uciekł z miejsca wypadku a chłopaki za trawkę dostają wyroki po 12 weźcie się nie ośmieszajcie to jest sprawiedliwość?

 7. Dokładnie, policjant który ucieka z miejsca wypadku gdzie zabija dziewczyne dostaje 4 lata, a chłopakom którzy posiadają i fakt faktem handlują marychą grozi do 12 lat… To jest własnie prawo w tej posranej Polsce.

 8. Ale Ci co zadźgali policjanta na przystanku dostali 25 i 15 lat .Policjant za zabicie dziewczyny i ucieczkę dostał 4 lata.Pies może zabijać ale psy są pod ochroną!!

 9. Za taki badyl to pouczenie powinni dostac, ewentualnie konfiskate badyla. Zobaczcie jakie są konsekwencje (musimy utrzymywać takich pseudodilerów za swoja kase w pierdlu).

 10. Zrobić miejsce dla pedofilii i gwalcicieli a nie za trawę!weźcie się opanujcie czy oni komuś coś zrobili?

 11. 12 lat za co ? wyższa kara za maryśke niż za nielegalny handel bronią 😀 (do 10 lat)

 12. Jak sie nie ma czym policja wykazac to chodziaz tyle….:) a na marginesie ten pierwszy co go zatrzymali to chyba zbyt lojalny wobec kolegow nie jest heheh. Wszystkich wkopal. T

 13. Drodzy Panowie Policjanci, dalibyście już sobie spokój z gnebieniem drobnych przedsiębiorców. Legalizacja nadchodzi wielkimi krokami. Nie wspierajcie swoimi działaniami złego prawa.

 14. No trudno, najważniejsze ze współpracuje:-) he. Pozdrawaiam Mirek Grochowski

 15. policjanci palą 2 razy więcej niż zwykły polak

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.739zł -0.01%
  • GBP 4.8934zł 0.06%
  • EUR 4.4016zł -0.02%
  • CHF 4.0896zł 0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Obchody Stulecia Zwycięstwa Polski nad Bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 zwanej jako „Cud nad Wisłą”
  Dożynki gminy Trzydnik Duży w Rzeczycy Ziemiańskiej
  Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów: Krasnostawskie Chmielaki odbędą się w innej formie
  Wystrzałowa branża: Współpraca branży budowlanej
  Kino pod gwiazdami w Nowosiółkach