690 680 960

Łęczna: Podczas akcji „Trzeźwe rogatki” wpadło pięciu pijanych kierujących

Ponad 750 skontrolowanych kierujących, ujawniono pięciu amatorów jazdy na podwójnym gazie, trzy zatrzymane prawa jazdy, kilka mandatów karnych za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to efekty działań pod kryptonimem ,,Trzeźwe Rogatki”.

W niedzielę na terenie powiatu łęczyńskiego zostały przeprowadzone wzmożone działania pod kryptonimem „Trzeźwe Rogatki”. Policjanci z łęczyńskiej drogówki wspierani przez policjantów z Lubartowa, wyposażeni w urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzili kontrole drogowe.

Priorytetem stróżów prawa była poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych jego uczestników. Każdy kierujący zatrzymany do kontroli sprawdzany był na zawartość alkoholu. Dzięki nowoczesnym urządzeniom badanie takie trwa zaledwie kilka sekund.

-Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali ponad 750 kierujących, zatrzymali pięciu pijanych kierujących, dwóch podróżowało samochodami, dwóch rowerami pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia rowerów oraz jednego amatora jazdy na podwójnym gazie, który kierował motorowerem. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali trzy prawa jazdy, nałożyli kilka mandatów karnych za popełniane wykroczenia takie jak m.in. nieprawidłowe wyprzedzanie, przekraczanie dozwolonej prędkości – informuje sierż. szt. Magdalena Krasna z łęczyńskiej policji.

Policjanci w trakcie działań rozmawiali z kierującymi i wręczali im ulotki informacyjne dot. zagrożeń jakie niesie za sobą prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz konsekwencji prawnych.

2014-08-18 12:58:40
(fot. Policja Łęczna)

6 komentarzy

 1. i to mi się bardzo podoba
  oby tak dalej i więcej takich poranków

 2. Wiecej takich akcji!!

 3. od dzisiaj nie ppijje ,,,dużo kierowców nie bierze tego poważnie

 4. Tylko niech takie akcje robią w mieście gdzie jest 50km/h a nie poza gdzie wypada się z zakrętu na 90km/h np. od strony Puchaczowa a tam korek bo policjanci dmuchanie niędzy zakrętami sobie wymyślili

 5. Super.
  Niech jeszcze przy okazji takiej akcji nauczą kierowców jak należy prawidłowo jeździć po rondzie, szczególnie mieszańców Łęcznej.

 6. i czym się chwalą na cała zmianę w kpp łęczna .tylko 5ciu.tylu to zatrzymuje jeden gość w lublinie w ciągu 5 godzin pracy. hehehe

Kursy walut

 • USD 4.4351zł -0.91%
 • GBP 5.4317zł -0.31%
 • EUR 4.6821zł -0.33%
 • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Akcja promująca profilaktykę zdrowotną wśród mieszkańców obszarów wiejskich
Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu